5 دلیل که چرا آیفون ها بهتر از پیکسل های گوگل هستند

زمانی که گوگل پیکسل‌های خودش را معرفی کرد، شاهد گوشی موبایلی زیبا و جذاب بودیم و طرفداران نیز خوشحال بودند. ولی اگر بخواهیم پیکسل‌ها را با گوشی‌های آیفون مقایسه کنیم چه اتفاقی رخ می‌دهد؟ به نظر شما کدام محصول بهتر است؟ در بخش سخت افزاری پیکسل‌ها تفاوت چندانی با آیفون‌های 7 ندارند ولی از نظر نرم افزاری می‌توان تفاوت‌های زیادی یافت. همراه با دیجی رو باشید تا ببینیم چرا آیفون‌ها بهتر از پیکسل‌ها هستند.

اکوسیستم اپل

اگر شما از محصولات اپل استفاده می‌کنید خارج شدن از اکوسیستم این برند، مخصوصاً بخش نرم افزاری آن امری بسیار دشوار خواهد بود. تنها کافی است از یک مک و آیفون همزمان استفاده کنید و این دو محصول را به یکدیگر متصل کرد باشید، این جاست که دل کندن از آن‌ها غیر ممکن خواهد بود زیرا اپل با در اختیار گذاشتن قابلیت‌هایی شگفت انگیز باعث شده تا کاربران به راحتی محصولات اپل را ترک نکنند.

برای مثال می‌توان به AirDrop اشاره کرد که با استفاده از آن می‌توانید فایل‌ها، عکس و ویدیوها را میان دیوایس های ساخته شده توسط اپل رد و بدل کنید. اگر یکبار آیفون خود را برای مک بوک ها هات اسپات کرده باشید دیگر نیاز به تکرار آن نیست زیرا هروقت بخواهید به راحتی مک شما به اینترنت متصل می‌شود. استفاده از قابلیت‌های FaceTime و iMessage بر روی مک بوک ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

کاربران اندروید ممکن است بگویند ما نیز تمامی این قابلیت‌ها را در اختیار داریم، درست است ولی اپل به شکلی متفاوت و بسیار آسان‌تر این کار را انجام داده است. (البته خود من با این موضوع موافق نیستم)

5 دلیل که چرا آیفون بهتر از پیکسل های گوگل است

آیفون ها ظاهر بهتری دارند

طراحی ظاهری پیکسل‌ها فوق العاده است ولی نه به اندازه‌ی آیفون‌ها. شاید بگویید طراحی آیفون‌های 7 قدیمی هستند و شبیه نسل قبلی ولی هنوز هم زیبا و چشم نواز هستند. نکته‌ی دیگری که درباره‌ی ظاهر اپل باید به آن توجه کرد تنوع رنگ‌های بیشتر نسبت به پیکسل‌ها می‌باشد زیرا محصولات گوگل در سه رنگ مشکی، سفید و آبی (به تعداد محدود) وارد بازار شد.

5 دلیل که چرا آیفون بهتر از پیکسل های گوگل است

آیفون 7 ضد آب است ولی پیکسل نه

چند سالی از نسل گوشی‌های موبایل ضد آب می‌گذرد و اپل در آخر این ویژگی را به آیفون‌های 7 خودش افزود. گوگل برای پیکسل‌های خودش این کار را نکرد و در نتیجخ بسیاری را دلسر کرد. با داشتن یک آیفون 7 می‌توانید در زیر آب و یا باران بدون نگرانی عکاسی کنید ولی اگر یک پیکسل داشته باشید این کارها را نمی‌توانید انجام دهید.

5 دلیل که چرا آیفون بهتر از پیکسل های گوگل است

دوربین دوگانه آیفون ها

اگر یک آیفون 7 پلاس داشته باشید در حالت زوم نیز می‌توانید تصاویری با کیفیت ثبت کنید و دلیل آن دوربین دومی است که به شکل optical عمل می‌کند. برای مثال اگر بر روی یکشی و یا منظره تا آخر زوم کنید در کیفیت کوچکترین تغییری رخ نمی‌دهد.

گوگل ادعا کرده که پیکسل‌هایش بهترین دوربین‌ها را میان گوشی‌های اندرویدی تا به امروز را دارند ولی به نظر شما این ادعا به چه اندازه صحت دارد؟

5 دلیل که چرا آیفون بهتر از پیکسل های گوگل است

در کل عملکرد سیستم عامل iOS بهتر از اندروید می باشد

من خودم از طرفداران سیستم عامل اندروید هستم ولی بیایید کمی واقع بین باشیم. اپل همیشه برای انتشار بروز رسانی‌های نرم افزاری از برنامه‌ای منظم و درست پیروی کرده ولی گوگل با معرفی پیکسل‌ها به نوعی نکسوس های خودش را فراموش کرد. در آپدیت 7.1.1 برای نکسوس ها تغییرات چشمگیری در ظاهر دیده نمی‌شود و این موضوع را کمی قبل‌تر خود گوگل گفته بود که رابط کاربری که در اندروید نوقا برای پیکسل‌ها در نظر گرفته شده تنها مختص به این مدل می‌باشد و نه نکسوس ها.

ولی اپل برای تمامی مدل‌ها همیشه بروز رسانی‌های گسترده و مفیدی را ارائه کرده و خواهد کرد.

5 دلیل که چرا آیفون بهتر از پیکسل های گوگل است

نظر شما درباره ی پیکسل های گوگل و آیفون های اپل چیست؟

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع businessinsider
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها