بلیط هواپیما فلای تودی

اگر می‌خواهید شاد و مهربان باشید این 20 کار را انجام دهید

مهربانی با دیگران به زندگی‌مان معنا می‌بخشد. مهر ورزیدن به دیگران موجب رابطه‌ی بهتر و همذات‌پنداری با دیگران و تبدیل به نیرویی مثبت در زندگی آن‌ها می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد مهربانی با دیگران شما را در چرخه‌ی مهربانی و شادی می‌اندازد. هرچه به عده‌ی بیشتری محبت کنید، درمورد خودتان حس بهتری خواهید داشت. ضمنا دید بهتری نسبت به زندگی پیدا می‌کنید. توصیه‌های ذیل را بخوانید تا بدانید چگونه می‌توانید با دیگران مهربان باشید.

توصیه‌هایی برای مهر ورزیدن به دیگران

1. تعریف و تمجید کنید

باید عادت تعریف کردن از دیگران را به روشی هوشمندانه در خود ایجاد کنید. تعریف کردن راهی ساده برای دادن حس خوب به دیگران در طول روز است. این کار هزینه‌ای ندارد و بعد از یک روز سخت حالتان را بهتر می‌کند. البته باید مراقب باشید چون تعریف کردن زیادی از یک شخص ممکن است مصنوعی به نظر برسد و شما را فردی نیازمند توجه نشان دهد. سعی کنید از جملاتی استفاده کنید که هوشمندانه باشند و به خوبی بیان شوند.

2. برای دوست‌تان قهوه بخرید

خریدن قهوه برای دوست‌تان در روزهای آخر هفته راهی عالی برای معاشرت و مهر ورزیدن به آن‌هاست. آن‌ها احساس می‌کنند خاص هستند مخصوصا اگر این خرید قهوه غیرمنتظره باشد.

3. حرف بزنید

وقتی را برای صحبت کردن با فردی که معمولا با او صحبت نمی‌کنید، خالی کنید. مثلا، می‌توانید با مرد بی‌خانمانی که هرروز حین سرکار رفتن از کنارش رد می شوید گپی بزنید. با آن‌ها صحبت کنید و دست دهید. چنین کار ساده‌ای حس شأن و بزرگی را به زندگی‌شان بازمی‌گرداند.

4. وقت و پول اهدا کنید

به موسسه خیریه کمک کنید چون به آن احتیاج دارند. اگر نمی‌توانید پول اهدا کنید همیشه می‌توانید با گذاشتن وقت و انجام کاری که تاثیری مهم بر زندگی دیگران می‌گذارد قدم بزرگی بردارید. از این طریق می‌توانید به افرادی که ندیده‌اید هم محبت کنید.

گوش کردن به دیگران

5. گوش کنید

خیلی وقت‌ها ما متوجه اهمیت شنیدن مشکلات شخصی دیگران می‌شویم. راه‌حلی به ذهنتان برسد یا نرسد مهم نیست. کنارشان بودن و شنیدن مشکلات بدون قضاوت، برایشان خیلی باارزش است.

6. صندلی‌تان را به دیگران تعارف کنید

سعی کنید در اتوبوس صندلی‌تان را به دیگران بدهید و یا در کلیسا نیمکت‌تان را با کسی که دیر رسیده سهیم شوید. آن‌ها قطعا از محبت غیرمنتظره شما غافلگیر می‌شوند اما در درون احساس شادی بیشتری می‌کنند. بیایید یک بار امتحان کنید.

7. اجازه بدهید در صف از شما جلو بزنند

این حرکت، برای بسیاری از مردم غیرقابل تصور است. چرا باید بگذارید کسی از شما جلو بیفتد؟ در حقیقت این کار آن قدر تعجب‌آور است که به راهی قدرتمند برای نشان دادن مهربانی تبدیل می‌شود. به راحتی می‌توانید متوجه شوید چه کسی بسیار عجله دارد و می‌توانید اجازه دهید زودتر به کارش برسد.

8. بیشتر لبخند بزنید

اگر اغلب اوقات عبوس و جدی هستید، تصوری مهربان از شما در ذهن مردم به سختی شکل می‌گیرد. بنابراین خود لبخند زدن یکی از اشکال مهربانی است. علاوه بر این لبخند زدن مسری است و یکی از سریع‌ترین راه‌های ساخت یک روز خوب دیگران.

لبخند زدن

9. در نظافت کمک کنید

نمی‌دانید چه‌طور به افرادی که برایتان مهم هستند محبت کنید؟ به کمک کردن در تمیزکاری فکر کرده‌اید؟ این مسئله معمولا موضوعی چالش برانگیز است و می‌توانید با شستن ظرف‌های باقی مانده در سینک کار را شروع کنید. این کار شما بی‌جواب نمی‌ماند و شخص موردنظر احساس خاص و مهم بودن می‌کند.

10. غر نزنید

غر زدن عادتی بد است که بسیاری به آن عادت کرده‌اند. این کار حس‌وحال آدم را در خانه یا سرکار ناخوش می‌کند. سعی کنید 2،3 روزی غر نزنید بعد نتایج شگفت‌انگیزش را خواهید دید.

11. تشکر کنید

تشکر کردن حتی برای چیزهای کوچک نشان‌دهنده‌ی قدردانی و فروتنی شما برای تلاش دیگران است. وقتی شخصی کاری برایتان انجام می‌دهد تشکر را فراموش نکنید. در این صورت این افراد احساس می‌کنند مورد احترام هستند و از آنها قدردانی شده شده است.

12. تحسین کنید

هر زمانی که فرصتی پیش آمد در محیط کار از فردی که وظیفه‌اش را به خوبی انجام داده تشکر کنید. اگرچه شاید کار ناچیزی به نظر برسد ولی آن‌ها حس می‌کنند روی ابرها هستند مخصوصا اگر مقابل همکاران دیگر از آن‌ها تشکر کنید.

13. کارت یا گل بفرستید

کسی را می‌شناسید که قرار است روزهای سختی را سپری کند؟ چرا برایشان گل یا کارت نفرستید؟ این عمل کوچک مهربانی نه تنها شادشان می‌کند بلکه نشان می‌دهد شما به فکرشان بوده‌اید.

کمک کردن

14. به افراد ناتوان‌ جسمی کمک کنید

آخرین باری که به فردی نابینا برای عبور از خیابان یا به فردی ویلچر نشین کمک کردید کی بود؟ این کارها باعث می‌شود افراد حس کنند مورد احترام و عشق هستند.

15. در راه آداب‌دان باشید

نمی‌دانید چه‌طور در راه تا محل کار مهربانی کنید؟ چرا برای عابری که در حال گذر است دست تکان نمی‌دهید یا به شخصی دیگر اجازه نمی‌دهید پارک کند؟

16. به دوستی قدیمی تلفن کنید

زنگ زدن به دوستی قدیمی که سال‌هاست با هم صحبت نکرده‌اید راهی فوق‌العاده برای نشان دادن این است که به فکرشان بوده‌اید. تماس غیرمنتظره خاطرات قدیمی را زنده می‌کند و روزشان را می‌سازد.

دوستی

17. دوستی را به شام دعوت کنید

می‌توانید یکی از همکاران یا همسایه‌ای که حس می‌کنید تنهاست را برای شام دعوت کنید.

18. از بچه پرستاری کنید

وقتی دوستی کاری مهم دارد، بگویید می‌توانید از بچه‌اش پرستاری کنید تا با خیال راحت به کارش برسد.

19. بعضی از وسایل‌تان را ببخشید

می‌توانید بعضی از وسایل‌تان را به فردی که نیاز دارد ببخشید. می‌توانید لباس، وسایل خانه، کتاب و دیگر وسایلی که شرایط خوبی دارند را به دیگران اهدا کنید. به جای انبار کردن وسایلی که به ندرت استفاده می‌کنید، آن‌ها را به شخصی بدهید که واقعا احتیاج دارد. همچنین می‌توانید وسایل را به موسسه خیریه‌ای به انتخاب خودتان اهدا کنید. این راهی برای مهر ورزیدن به دیگران است.

20. از تقصیر دیگران بگذرید

عادت کنید افرادی که در حق‌تان بدی کرده‌اند را ببخشید. این کار مشکل است مخصوصاً اگر کسی به شما آسیبی رسانده باشد. اما عفو کردن نهایی‌ترین شکل مهربانی در حق خود و دیگران است. گذشتن از تقصیر دیگران می‌تواند تاثیری شگرف بر زندگی خودتان و دیگران بگذارد و نقطه عطفی برایتان ایجاد کند.

شما چه راه‌های دیگری برای مهربان‌تر شدن سراغ دارید؟ آن‌ها را از طریق بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان دیجی رو در میان بگذارید.

منبع newkidscenter
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها