چطور از عشق و علاقه کسی به خودمان با خبر شویم؟ 9 نشانه‌ای که خبر از خاص بودن شما می‌دهد

رابطه‌ی عاشقانه و ازدواج با وجود مشخصه‌هایی نظیر صداقت و بیان احساسات به ویژه در ابتدای شکل‌گیری رابطه، بسیار برای طرفین ساده‌تر و آسان‌تر خواهد بود. اما اگر بخواهیم نسبت به این موضوع واقع‌بین باشیم، این تئوری هرگز در روابط عاطفی اتفاق نمی‌افتد. مگر این‌که افراد دارای توانایی‌های ماورائی نظیر خواندن ذهن یکدیگر باشند! اما نگران نباشید، طبق گفته‌ی کارشناسان، در روابط عاطفی نشانه‌های قطعی‌ای وجود دارد که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توانید مطمئن شوید که برای معشوقتان مهم هستید یا خیر. برای آشنایی با این نشانه‌ها ما را در ادامه‌ی این مقاله همراهی کنید.

کارشناس روابط و ازدواج، Vikki Ziegler می‌گوید: بعد از این‌که با شخص مورد نظر خود کمی وقت بگذرانید، هنگامی که به یکدیگر نگاه کرده و یا باهم به صحبت می‌پردازید یک حس خاص و یا جرقه‌ای به وجود می‌آید. این جرقه‌ها ممکن است برای برخی به شکل اشاره به یک ویژگی خاص مثل ابراز علاقه‌مندی به صحبت و نوع دیدگاهتان و یا برای برخی دیگر به شکل تعاریف از ظاهر شما باشد. اما باید بدانید که نشانه‌هایی وجود دارند که بیانگر نکات خاص فقط در مورد شخص شما هستند. هر کسی دارای نقاط مثبت خاص و متفاوت از دیگران است که در واقع وجه تمایز فردی را به وجود می‌آورد. زمانی‌که شخصی متوجه‌ی این نکات شود، به احتمال زیاد به شما علاقه‌مند شده است.

بیشتر بخوانید: 6 نشانه دردناک که شما در یک رابطه و عشق یک طرفه گرفتار شده‌اید!

در ادامه به شما توضیح می‌دهیم که چطور نشانه‌های خاص بودن برای فرد مورد نظرتان را در اولین قرار عاشقانه‌ی خود متوجه شوید! این نشانه‌ها همگی قابل اطمینان و طبق گفته‌ و نظریه‌های تایید شده‌ی کارشناسان و متخصصان این زمینه بوده است.

1- آن‌ها سعی می‌کنند تا ارتباط چشمی خود با شما را حفظ کنند.

نویسنده و کارشناس روابط عاطفی یعنی Cindee Bartholomew می‌گوید: وقتی که با یک‌دیگر احوال پرسی کردید، این افراد با شور و علاقه مستقیما به چشم‌های شما نگاه می‌کنند، این ویژگی باعث می‌شود که قلبتان نیز از این موضوع کاملا آگاه شود. همچنین این اشخاص حتی زمانی ‌که حواستان جای دیگر است به شما خیره می‌شوند و وقتی که دوباره به آن‌ها نگاه می‌کنید به شما لبخند می‌زنند. پس به خاطر بسپارید که اگر شما متوجه شدید که شخص مورد نظر به طور مدوام به شما زل می‌زند نشانه‌ی خوبی برای علاقه‌مندی وی به خود را پیدا کرده‌اید.

2- آن‌ها به حرف‌های شما توجه می‌کنند و صحبت‌های قبلی شما را به خاطر می‌سپارند.

Coree Schmitz متخصص زوج‌یابی می‌گوید: اگر شخصی حرف‌های شما و حتی مواردی که در گذشته به وی گفته‌ای را به خاطر دارد و در حین مکالمه به آن‌ها اشاره می‌کند، نشانه‌ی علاقه‌ی زیاد است.

3- این افراد آینه‌ی رفتار و عملکردهای شما هستند

Alyssa Bunn متخصص زوج یابی می‌گوید، در این حالت شخص مقابل در واقع حرکات بدنی شما، نحوه‌ی صحبت کردن و حالت شما را عینا کپی و تکرار می‌کند. اگر شخص مورد نظر، به شما علاقه داشته باشد شما به راحتی این انرژی را از وی دریافت خواهید کرد. پس حتما به خاطر بسپارید که در قرارهایتان به این نشانه توجه داشته باشید.نشانه های علاقه کسی به خودمان

4- این افراد کنجکاوی خود را به شما نشان خواهند داد

اگر شما برای شخصی اهمیت داشته و برای آن‌ها خاص باشید، آن‌ها در مورد شما کنجکاو خواهند شد. آن‌ها رفتار شما را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهند تا بیشتر راجع‌ به شما بفهمند و با رفتارهای شما بیشتر آشنا شوند. این افراد تمایل دارند تا بیشتر درباره‌ی شما بدانند اما ممکن است که هنوز برای سئوال پرسیدن به طور مستقیم کمی مضطرب باشند. به خاطر داشته باشید که این افراد گاها کمی خجالتی، ساکت و کم حرف به نظر می‌آیند اما همیشه به شما گوش فرا می‌دهند و به تمام جزئیات توجه می‌کنند.

5- وجه تشابه‌ بین شما و خودشان را یادآور می‌شوند

همه‌ی ما دوست داریم  به ویژه در رواط عاطفی، توسط طرف مقابل درک شویم. اگر کسی واقعا به شما علاقه داشته باشد تمام سعی خود را می‌کند تا شباهت خود به شما را یادآوری کند. برای مثال اگر شما در مورد دخترخاله‌ی خود که به زودی صاحب فرزند می‌شود صحبت کنید، ممکن است وی نیز از اولین باری که کودک تازه متولد شده‌ای را در آغوش گرفته است صحبت کند و یا اگر در مورد نوع غذای مورد علاقه‌‌ی خودتان صحبت به میان آورید ممکن است از رستورانی که این غذا را به نحو احسن طبخ می‌کند، به شما بگوید. صحبت شما در مورد هر موضوعی که باشد این افراد سعی می‌کنند که نقطه‌ی تشابه‌ای با شما پیدا کرده و این موضوع را به شا نیز یادآوری کنند تا ارتباط بین شما ادامه‌دار شود.نشانه های علاقه کسی به خودمان

6- افراد علاقه‌مند، به جوک‌های شما می‌خندند

Kimberly Hershenso، مشاوره ازدواج عقیده دارد: خندیدن و خوشحالی در رابطه به عنوان یک نقطه‌ی قوت شناخته شده است اما برای هر فردی موضوعات جالب و خنده دار متفاوت است. اگر شما به نظر کسی بامزه و شوخ طبع هستید، احتمالا برایشان خاص نیز می‌باشید.

7- این افراد باعث می‌شوند احساس کنید که تنها فردی هستید که در اطراف وی وجود دارد

یکی از نشانه‌های خوب برای این‌که بفهمید برای شخصی خاص هستید یا نه، این است که به میزان توجه‌ای که آن فرد به شما دارد توجه داشته باشید. Hershenson می‌گوید: در این مواقع افراد تمایل ندارند با فرد دیگری صحبت کنند. اگر تمام مدت اطراف شما بچرخند و با افراد دیگری مکالمه آغاز نکنند، این یک نشانه دال بر اهمیت شما برای آن‌هاست.

8- این افراد تمایل دارند تا مدت زمانی که با شما می‌گذرانند را افزایش دهند

مسلما شخصی که به شما علاقه دارد، دوست دارد تا مدت زمان بیشتری را در کنار شما بگذراند. پس اگر فردی از شما می‌خواهد تا بعد از شام برایتان چای بگیرد، تا خانه شما را برساند و یا حتی کمی با شما قدم بزند، یک نشانه‌ی بسیار خوب از این‌ بوده که به شما علاقه‌مند شده است.

9- این اشخاص زمان را به هیچ‌وجه هدر نمی‌دهند

Sophy Singer یکی از متخصصان زوج یابی می‌گوید: اگر شما برای فردی خاص باشید، قبل از این‌که قرارتان به پایان برسد سعی می‌کنند که نظر شما را برای قرارهای آینده بدانند. البته ممکن است خیلی واضح این موضوع را بیان نکنند اما ممکن است خیلی کوچک به برنامه‌های جالب دو نفره در آینده با شما اشاره داشته باشند.

در نهایت به یاد داشته باشید که اگر کسی برای اولین بار با شما ملاقات داشته است، تشخیص این‌که واقعا به شما علاقه دارد، واقعا سخت خواهد بود. متخصصان می‌گویند این نشانه‌ها تا حدی می‌تواند به شما در این زمینه کمک کنند. اما در حالت کلی، اگر شما در حالی‌که احساس خاص و ویژه‌ای دارید، قرار را به اتمام می‌رسانید، احتمالا برای شخص مقابل نیز به همین صورت بوده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
6 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
ناشناس
1 سال قبل

🖤

🖤
1 سال قبل

🖤

هستس
4 ماه قبل

دقیقا

ملیسا
4 ماه قبل

نصف این خصوصیات رو داره ولی ن میگه ن مباد سمتم

...
پاسخ به  ملیسا
12 روز قبل

سخته واقن🖤🙂

مبینا
1 ماه قبل

نصفه اینارو داره ولی نمیگه