بلیط هواپیما فلای تودی

نگاهی به بهترین پروژه های معرفی شده در کنفرانس ادوبی مکس اسنیکس

برای بسیاری از افرادی که در کنفرانس ادوبی مکس حضور پیدا می‌کنند اسنیکس (Sneaks)، هیجان انگیزترین بخش این رویداد است. اسنیکس، فرصتی برای توسعه دهندگان ادوبی فراهم می‌کند تا هر آنچه در پشت صحنه انجام داده‌اند را در معرض دید قرار دهند. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند در این رویداد به معرفی و توضیح ویژگی‌ها و پروژه‌های جذاب و جدید خود بپردازند. امسال نیز بعد از معرفی و صحبت درباره‌ی نسخه به روز رسانی شده اپلیکیشن فتوشاپ برای آیپد و اپلیکیشن جدید Photoshop Camera، نوبت به معرفی پروژه‌های جدیدی رسید که ادوبی به کمک مهندسان خود در حال طراحی آن‌ها است.

این نکته را باید یادآوری کرد که پروژه‌های معرفی شده در اسنیکس هنوز به مرحله اجرا نرسیده اند. به عبارتی دیگر، برنامه‌ها هنوز کامل نشده و هنوز هیچ برنامه‌ریزی برای اضافه شدن ویژگی‌های جدید به برنامه‌های موجود صورت نگرفته است؛ بنابراین این موضوع که چه زمانی نتیجه نهایی این پروژه‌ها وارد بازار می‌شوند، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در هر حال، پروژه‌ها و ابزارهای شگفت انگیز و جدیدی که در کنفرانس ادوبی مکس معرفی شدند ممکن است روزی به دنیای واقعی عکاسان و فیلمبرداران راه پیدا کنند. در ادامه به چند نمونه از بهترین پروژه‌هایی که در این کنفراس معرفی شد اشاره می‌کنیم. با دیجی رو همراه باشید.

1. پروژه‌ی All Inپروژه All-In

همیشه هنگام گرفتن یک عکس خانوادگی، تنها کسی که از عکس جا می‌ماند خود عکاس (معمولاً یکی از اعضای خانواده شما) است. ایده‌ی پروژه‌ی All In به شما کمک می‌کند تا بتوانید تصویر عکاس را هم به عکس خانوادگی خود اضافه کنید. با استفاده از فناوری ادوبی سنسی (Adobe Sensei)، پروژه‌ی All In از هوش مصنوعی برای تحلیل دو تصویر مجزا استفاده می کند. پس از آن، شخصی که در عکس حضور نداشته را شناسایی کرده و تصویر او را به طور خودکار برش داده و روی عکس خانوادگی قرار می‌دهد. در نتیجه، تا زمانی که عکسی از عکاس داشته باشید می‌توانید تصویر او را هم به عکس خانوادگی خود اضافه کنید.

2. پروژه‌ Light Rightپروژه Light right

یکی از ویژگی های بسیار فوق‌العاده‌ای که در اسنیکس معرفی شد پروژه‌ی Light Right بود؛ ابزاری که می‌توان از آن برای عکاسی یا فیلمبرداری استفاده کرد. پس از گرفتن عکس، Light Right به شما امکان کنترل کامل بر روشنایی موجود در صحنه را می‌دهد. برای مثال، آیا می‌خواهید تصویری که در روشنایی روز گرفته شده را به تصویری با پس زمینه غروب خورشید تبدیل کنید؟ مشکلی نیست. با کمک Light Right می‌توانید جای سایه‌ها را عوض کنید، میزان نور را تغییر دهید و حتی تصویری که در روز گرفته شده را با چند کلیک ساده به تصویری در شب تبدیل کنید!

3. پروژه About Face

پروژه About Face

آیا تاکنون به واقعی بودن یا دستکاری شدن یک تصویر شک کرده‌اید؟ بدون شک این روزها، تصاویر جعلی زیادی در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود اما About Face ابزاری است که شک و تردیدهای شما را برطرف می‌کند. این نرم افزار توانایی تحلیل پیکسل‌های موجود در یک عکس را دارد و پس از تحلیل، به شما می‌گوید که آیا تصویر اصلی ویرایش و یا دستکاری شده است یا خیر. علاوه بر این، اگر تصویری دستکاری شده باشد About Face می‌تواند نسخه‌ای شبیه تصویر اصلی را خلق کند. در دنیای اخبار و تصاویر جعلی امروز، این ابزار به حفظ اصالت کار عکاسی بسیار کمک می‌کند.

4. پروژه Go Figureپروژه Go Figure

اگر می‌خواهید یک ویدئو را به یک انیمیشن تبدیل کنید Go Figure بهتر از هر ابزار دیگری این کار را برای شما انجام می‌دهد. ادوبی سنسی (Adobe Sensei) می‌تواند از ردیابی حرکات بدن در فیلمی از یک انسان واقعی استفاده کرده و سپس، حرکات را به یک شخصیت انیمیشنی تبدیل کند.

منبع digitaltrends
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments