فروش دو برابر AMD نسبت به اینتل در بازار پردازنده‌ها!

فروشگاه فناوری Mindfactory اعلام کرد که در ماه نوامبر، پردازنده های AMD، فروشی نزدیک به 2 برابر پردازنده های اینتل داشته‌اند؛ به طور دقیق‌تر، اینتل در ماه نوامبر نزدیک به 8000 پردازنده را به مصرف‌کنندگان فروخته، درحالی که این عدد برای AMD مقداری بیشتر از 16000 است.

نکته‌ی جالب این است که کمپانی اینتل، در نوامبر سال گذشته هم فروشی نزدیک به 8000 داشته، و پردازنده های AMD در همین مدت زمانی فروش خود را در بازار دو برابر کرده است،

اما قبل از اینکه AMD را بسیار پرفروش تصور کنیم، باید در نظر داشت که فروشگاه Mindfactory، تنها یک فروشگاه خرده فروشی تکنولوژی است، بنابراین نمی‌توان فروش دوبرابر AMD را نسبت به اینتل به عنوان یک آمار کلی و همیشگی در نظر گرفت؛ اگرچه فروش رو به بالا پردازنده های AMD بسیار چشم گیر واقع شده است! به خصوص که اوایل امسال اینتل فروشی قوی داشته و AMD تقریبا به اندازه اینتل و حتی کمی کمتر فروخته است، نباید اینتل را در بازار پردازنده ها فراموش کرد.

در آمار ماه گذشته این فروشگاه آلمانی، تراشه های AMD با 3 مدل مختلف از برند Ryzen، جایگاه‌های 1 تا 3 پرفروش ترین هارا در دست دارند، در حالی که مدل 8700K کور آی 7  از تراشه های اینتل توانسته جایگاه چهارم را اشغال کند. با این وجود، اینتل در حالت کلی درآمد بیشتری نسبت به رقیبش داشته که می‌توان این موضوع را به قیمت بیشتر پردازنده‌های این شرکت نسبت داد، اما AMD هم توانسته سود 56 درصدی را تجربه کند.

منبع Techradar

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar