فاش شدن اطلاعات جدید از گوشی انعطاف پذیر مایکروسافت موسوم به اندرومدا

از سال گذشته چندین و چند پتنت مختلف از سوی کمپانی سامسونگ ارائه شده که نشان از طراحی یک گوشی انعطاف پذیر و تاشو با دو صفحه نمایش مجزا دارند و این محصول با اسم رمز اندرومدا (Andromeda) شناخته می شود. اخیراً نیز کدهای API یافته شده در به روزرسانی ویندوز 10 نشان می دهند که گوشی تاشو مایکروسافت دارای پنج حالت از پیش تعیین شده خواهد بود. این بدان معنی است که برنامه های مختلف می توانند بسته به اینکه گوشی در کدام یک از حالت های بسته، باز (تبلت)، خیمه ای، محدب و مقعر، قرار داشته باشد به صورت های متفاوتی نمایش داده خواهند شد.

اما گزارش جدیدی که در مورد گوشی انعطاف پذیر اندرومدا منتشر شده و به اطلاعات درج شده در اسناد داخلی مایکروسافت استناد کرده است، اشاره می کند که این محصول “… یک دستگاه سرفیس قابل جمع شدن و جابجایی که نوآوری های سخت افزاری و نرم افزاری را در کنار هم گرد آورده تا تجربه رایانه ای شخصی و همه کاره را به ارمغان بیاورد”.

بر اساس شایعاتی که تاکنون منتشر شده، اندرومدا اواخر سال جاری میلادی رونمایی خواهد شد و انتظار می رود که به تراشه پردازشی اسنپدراگون 1000 مجهز باشد. با توجه به گزارش امروز، نمونه های مهندسی شده آنچه که سرفیس فون نامیده می شود کاملاً یادآور تصاویر رندر شده ای است که توسط  David Breyer طراحی شده و پیش از این منتشر شده بودند. این تصاویر بر اساس حق اختراع هایی که توسط مایکروسافت در سال گذشته میلادی ثبت شده بودند.

مایکروسافت در حال حاضر در مورد گوشی انعطاف پذیر خود کاملاً سکوت کرده و هیچ اطلاعات خاصی ارائه نمی کند، اما کسانی که از برنامه های این شرکت بزرگ آگاهی دارند، مدعی شده اند که اندرومدا در هنگام رونمایی و عرضه همان تأثیری را در بازار گوشی های هوشمند خواهد داشت که نسخه اصلی آیفون در سال 2007 داشته است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها