فلای تودی

اپل در آیفون‌های 2019 بالاخره از پورت USB-C استفاده خواهد کرد؟

اگر منتظر بودید تا اپل در گوشی های هوشمند امسال خود از پورت استاندارد این روزها یعنی USB‌ نوع C استفاده کند، به نظر می رسد که باید صبر خود را کمی بیشتر کنید! براساس شایعه جدیدی که توسط منابع چینی منتشر شده، این شرکت قصد دارد پشتیبانی از این پورت استاندارد را از سال آینده میلادی به گوشی های هوشمند خود اضافه کند.

این منابع به وب سایت Digitimes گفته اند که اپل مشغول اصلاح شارژرها و رابط های مربوط به آیفون ها و آیپدهای سال 2019 است و دلیل این که پورت USB‌ نوع C در مدل های امسال وجود نخواهد داشت این است که شرکت “هنوز در مرحله طراحی مجدد است“.

آیفون

در حال حاضر، برای تغییر در چرخه توسعه آیفون های سال 2018 خیلی دیر شده است و بنابراین شرکت قادر نخواهد بود تغییرات لازم را در زمان مقرر و بدون تأخیر در فرایند تولید، ایجاد نماید.

نکته عجیب اینکه در این گزارش به جزئیات مربوط به نحوه به کارگیری پورت USB نوع C در گوشی های آیفون، اشاره نشده و مشخص نیست که USB نوع C در هر دو انتهای کابل استفاده خواهد شد یا تنها در طرفی که به شارژر یا رایانه وصل می شود شاهد به کارگیری این پورت استاندارد خواهیم بود. کاملاً قابل قبول است که اپل یه طرف این کابل را از USB-A به USB-C تغییر دهد، اما  تغییر پورت لایتنینگ USB-C کمی بعید به نظر می رسد، زیرا می تواند بر میزان سودی که این شرکت از فروش لوازم جانبی به دست می آورد، تأثیر منفی داشته باشد.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها