اپل عرضه برنامه‌های ماینینگ را در اپ استور ممنوع کرد!

اپل به تازگی دستورالعمل‌های فروشگاه اپ استور را به‌روز کرده تا مانع پشتیبانی برنامه ها از ماینینگ یا استخراج ارزهای دیجیتالی با استفاده از سخت افزار گوشی شود. از این پس هر برنامه‌ای که ویژگی ماینینگ را شامل شود از فروشگاه اپل حذف خواهد شد و هیچ درخواست تجدید نظری نیز در این باره پذیرفته نخواهد شد.

این قانون جدید که به تازگی اضافه شده، چنین می‌گوید: “برنامه‌ها اجازه ماینینگ ندارند، مگر اینکه پردازش مربوط به آن در خارج از دستگاه انجام شود.” همچنین، “برنامه‌ها، از جمله تمامی آگهی‌های شخص ثالثی که در داخل آن‌ها نمایش داده می شود، اجازه اجرای فرایندهای پس زمینه‌ای غیر مرتبط مانند استخراج ارزهای دیجیتالی را ندارند.”

دستورالعمل جدید ممکن است به خاطر نگرانی‌هایی که از بابت طول عمر سخت افزار گوشی و به ویژه باتری آن وجود دارد، وضع شده باشد. ماینینگ یا استخراج ارزهای دیجیتالی یک فعالیت فشرده پردازشی است که بار زیادی را به سخت افزار و منبع تغذیه دستگاه وارد می کند و در نتیجه می تواند بر طول عمر هر دو تأثیر منفی بگذارد.

اپل بیت کوین

با توجه به تبلیغات وسیعی که این روزها درباره ماینینگ و درآمدزایی آن می شود،‌کاربران ممکن است به استفاده از برنامه هایی که به این منظور تولید شده اند روی بیاورند در حالی که به طور کامل از آنچه که قصد انجامش را دارند، ‌آگاهی نداشته باشند. حتی این احتمال نیز وجود دارد که اپل با دستگاه های آسیب دیده از این قضیه مواجه شده و به همین دلیل هم تصمیم گرفته تا به شدت با استفاده از برنامه های ماینینگ مقابله کند.

لازم به ذکر است که استخراج ارزهای رمزنگاری شده در گوشی‌های هوشمند یک فعالیت نسبتاً بی ثمر است، زیرا این دستگاه ها از قدرت پردازشی کافی برای این کار برخوردار نیستند و نمی تواند سود دهی خوبی داشته باشند. گوشی شما به طور مداوم در حال اجرای برنامه خواهد بود بدون اینکه هیچ دستاورد خاصی داشته باشد و بنابراین در طولانی مدت اصلاً ارزشش را نخواهد داشت.

افراد فعال در زمینه ماینینگ به این نتیجه رسیده اند که حتی استفاده از رایانه های رومیزی هم برای این کار به صرفه نیست و تنها راه موثر برای بهره برداری از ماینینگ، استفاده از دستگاه های ASIC است. بنابراین به نظر می رسد ایده استفاده از گوشی های هوشمند برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده چیزی جز یک حقه نیست. از همین رو احتمالا اپل بهترین کار را انجام داده و با محدود کردن استفاده از برنامه های ماینینگ کاربران را از قرار گرفتن در معرض کلاهبرداری و آسیب رساندن به گوشی، حفظ خواهد کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar