تعداد دانلودهای گوگل پلی در سه‌ماهه سوم 2020 از مرز 28 میلیارد عبور کرد!

امسال به واسطه شیوع کرونا و خانه‌نشین شدن بسیاری از مردم جهان، استفاده از تلفن‌های همراه نیز به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است. در همین زمینه اخیراً گزارشی منتشر شده که نشان می‌دهد استفاده از گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه سوم 2020 روند رو به رشد خود را حفظ کرده و سرویس گوگل پلی در این زمینه کاملاً پیشتاز بوده است.

بر اساس این گزارش، تعداد دانلودهای گوگل پلی در سه‌ماهه سوم سال جاری به 28.3 میلیارد رسیده که عدد خیره کننده‌ای است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31 درصد بیشتر شده است. این در حالی است که رقیب اصلی گوگل پلی یعنی اپ استور اپل در همین مدت تنها 8.2 میلیارد دانلود را تجربه کرده است.

حجم دانلود گوگل پلی و اپ استور
تعداد دانلودهای گوگل پلی و اپ استور از سه‌ماهه سوم 2016 تا سه‌ماهه سوم 2020

فروشگاه گوگل پلی استور از ابتدای سال 2020 تا به حال 80.6 میلیارد دانلود داشته که عدد بسیار شگفت انگیزی است و نشان می‌دهد گوگل تا حد از اپل فاصله گرفته است. تعداد دانلودهای اپ استور اپل امسال 26.6 میلیارد بوده که تقریباً یک سوم دانلودهای گوگل پلی است! البته نباید این موضوع را هم نادیده گرفت که حجم گوشی‌های اندرویدی عرضه شده در بازار به مراتب بیشتر از گوشی‌های آیفون است.

دانلود شاخه‌های مختلف گوگل پلی
طبقه‌بندی اپ‌های گوگل پلی بر اساس تعداد دانلود در سه‌ماهه سوم 2020

بر اساس همین گزارش، تعداد اپ‌های عرضه شده در گوگل پلی نیز رشد بسیار چشمگیری داشته و به 2.7 میلیون اپ رسیده است و این در حالی است که تعداد اپ‌های فروشگاه اپ استور تنها 1.82 میلیون عدد است. بد نیست بدانید که بیشترین تعداد دانلودها از گوگل پلی (13.49 درصد) همان‌طور که می‌توان انتظار داشت به شاخه بازی‌ها اختصاص دارد و پس از آن نیز اپ‌های آموزشی با 9.11 درصد و اپ‌های اداری و تجاری با 6.95 درصد از حجم دانلودهای انجام شده در سه‌ماهه سوم 2020 در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.