خودرو اپل بین سال‌های 2023 تا 2025 روانه بازار خواهد شد؟!

بنا به گفته یکی از تحلیل‌گران مطرح بازار، اپل با فراتر رفتن از مرز سرمایه یک تریلیون دلاری، می‌تواند بین سال‌های 2023 تا 2025 اولین خودرو خود را روانه بازار کند.

به گزارش MacRumors، طبق گفته مینگ-چی کو (Ming-Chi Kuo) که از تحلیل‌گران برجسته TF International Securities می باشد، این خودرو ستاره بعدی اپل خواهد بود و صنعت خودروسازی را متحول خواهد کرد، مانند همان کاری که گوشی آیفون در سال 2007 انجام داد و بازار گوشی‌های هوشمند به کلی تغییر داد.

کو پیش بینی خود را بر این اساس مطرح کرده که با توجه به پیشرفت های تکنولوژیکی گسترده‌ای که در صنعت خودرو اتفاق افتاده، نیاز به جایگزینی زیادی در این بخش وجود دارد و وقت تغییرات اساسی فرا رسیده است. کارهایی هم که اپل در زمینه هایی مانند واقعیت افزوده انجام داده، این شرکت را یک گام جلوتر از رقبای خود قرار داده است.

کو همچینن اظهار داشته، اپل بهتر از رقبای خود در صنعت محصولات الکترونیکی مصرفی یا هر شرکتی در بازار خودرو می تواند یکپارچه سازی بین سخت افزار، نرم افزار و سرویس‌های خدماتی را انجام داده و با ورود به بازار مالی بزرگ خودرو به سرعت و به طور قابل ملاحظه ای می‌تواند رشد کند.

Apple Car 600x339 - خودرو اپل بین سال‌های 2023 تا 2025 روانه بازار خواهد شد؟!

شایان ذکر است که اپل هنوز به کامنت‌های مطرح شده در این زمینه هیچ پاسخی نداده است.

جالب اینکه پیش بینی این تحلیل‌گر برجسته برخلاف شایعه ای است که پیش از این مطرح شده بود؛ پیش از این شایعه شده بود که اپل مقیاس طرح و برنامه خودرو خود موسوم به پروژه تایتان (Project Titan) را کاهش داده و تمرکز زیادی بر روی آن ندارد.

البته هفته گذشته، مهندس داگ فیلد از تسلا خارج شده و دوباره به اپل بازگشته تا با زیر نظر باب منسفیلد بر روی پروژه تیتان کار کند. پیش از این اتفاق و در ماه ژوئن نیز جیمی ویدو، مهندس ارشد سابق ویمو (Waymo) به استخدام اپل در آمده بود.

منبع cnet

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.