اپل احتمالا تا 2020 گوشی مجهز به 5G خود را عرضه نمی‌کند

تعداد زیادی از کمپانی‌ها به دنبال این هستند که هرچه سریع‌تر گوشی‌های هوشمند مجهز به اینترنت 5G را عرضه کنند. انتظار می‌رود که شبکه‌های 5G در سال آینده‌ی میلادی به تدریج و در نهایت به صورت همگانی در کشورهای مختلف راه اندازی شوند و این به این معنی است که اگر یک کمپانی بتواند زودتر از بقیه چنین موبایلی را عرضه کند، تقاضا برای آن افزایش زیادی خواهد داشت. با همه‌ی این اوصاف، به نظر نمی‌رسد که اپل عجله‌‌ای برای عرضه‌ی دستگاه‌ 5G داشته باشد.

بر اساس گزارشی از بلوم‌برگ، انتظار می‌رود که شرکت اپل حداقل تا سال 2020 برای عرضه‌ی گوشی دارای تجهیزات دریافت 5G صبر کند. این به این معنی‌ست که در گوشی‌های آیفون سال بعد، به احتمال زیاد خبری از اینترنت نسل بعدی نباشد. قبلا نیز از گوشه و کنار شایعاتی مبتنی بر این موضوع شنیده می‌شد که با توجه به گزارش فعلی، به نظر می‌آید که حقیقت داشته باشد.

مقایسه‌ای جالب از سرعت اینترنت‌های 4G، 3G و 5G

این اولین باری نیست که اپل استفاده از فناوری‌های جدید را به تاخیر می‌ندازد. زمانی که اینترنت نسل فعلی، یعنی 4G عرضه شد، اپل از به کار گیری آن در گوشی‌های آن سال خودداری کرد و استفاده‌ی بیش از حد 4G از باتری را اصلی ترین دلیل خود دانست. به نظر می‌رسد که رویکرد اپل در نسل بعدی نیز مشابه باشد.

البته این موضوع که تکنولوژی‌های جدید همیشه در اوایل پایدار نیستند و می‌توانند کمی مشکل‌ساز باشند هم بی‌تاثیر نیست. علاوه بر این، گزارشاتی مبتنی بر اینکه اپل قصد طراحی مودم‌های 5G خود را دارد منتشر شده‌اند و امکان دارد که این تصمیم آن‌ها با این موضوع مرتبط باشد.

بیشتر بخوانید:

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها