کند شدن گوشی‌های آیفون بعد از به‌روزرسانی به آی او اس 11.2.2

اپل به تازگی نسخه 11.2.2 از سیستم عامل آی او اس (iOS) را منتشر کرده تا نقایص آن را برطرف کرده و سیستم عامل همراه خود را از مشکلاتی که ناشی از نقص های امنیتی Meltdown و Spectre هستند، محافظت نماید. این به‌روزرسانی در حال حاضر در دسترس قرار گرفته و لازم است در تمامی گوشی‌های آیفون، آیپد و آیپاد هایی که آن را دریافت می کنند، مراحل نصب به‌روزرسانی حتماً انجام شود. البته متأسفانه، این به‌روزرسانی برخی عوارض جانبی نیز دارد. اولین چیزی که با نصب به‌روزرسانی می توان متوجه شد، کند شدن نصبی گوشی یا تبلت است که مطمئناً به مذاق کاربران خوش نخواهد آمد.

برای پی بردن به اینکه به‌روزرسانی اخیر تا چه حد بر روی عملکرد گوشی آیفون 6 تأثیر می گذارد، شخصی با نام Melvin Mughal اقدام جالبی کرده و قبل و بعد از بروزرسانی به iOS 11.2.2 یک تست بنچمارک بر روی گوشی خود انجام داده است. همان طور که انتظار می رفت، این تست ها نتایج جالب و البته ناامید کننده ای داشته اند؛ در حالی که هیچ برنامه ای بر روی گوشی اجرا نمی شد، تست تک هسته ای پس از نصب iOS 11.2.2، افتی 41 درصدی را نشان داد و در تست چند هسته ای هم عملکرد گوشی 39 درصد کاهش یافته بود.

iPhone slows down 600x163 - کند شدن گوشی‌های آیفون بعد از به‌روزرسانی به آی او اس 11.2.2

همانطور که ملوین هم اشاره کرده است، قسمتی از این کاهش عملکرد می تواند به سیستم تراتلینگ پردازنده مربوط باشد که اپل قبلاً آن را اعلام کرده بود. در واقع این کار برای کمک به گوشی های آیفونی که از باتری ضعیف برخوردار هستند، صورت گرفته تا در صورت مواجهه با برخی فرایندهای پیچیده که نیاز به قدرت کامل باتری دارند، خاموش نشوند.

به هر حال صرف‌نظر از افت عملکرد گوشی، اگر صاحب آیفون 6 یا مدل‌های بالاتر هستید، باید هر چه سریع‌تر نسبت به نصب iOS 11.2.2 اقدام کنید تا از برخی مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید.

منبع phonearena

مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.