اپل جایگاه نخست نوآورترین شرکت دنیا را از دست داد

تا سال‌های سال، هر گاه نام شرکت اپل بر زبان می‌آمد واژه‌هایی مثل نوآوری و فناوری پیشرفته در ذهن ما تداعی می‌شد. این شرکت میلیون‌ها نفر از مردم را به کاربران گوشی‌های هوشمند علاقه‌مند کرد و آیفون و آیپاد آن به وسیله‌ای پرکاربرد و پر از خلاقیت و نوآوری برای مردم تبدیل شد. با این حال، اخیرا اپل به جای تغییر صنایع با نوآوری‌های کاملا جدید بر بهبود محصولات فعلی خود تمرکز کرده است.

این موضوع روی جدیدترین نسخه سال 2019 “فهرست نوآورترین شرکت‌های جهان” تاثیر گذاشت. این مجله 50 شرکت برتر جهان را با توجه به میزان نوآوری در محصولات خود در طی یک سال گذشته (و البته به قضاوت خود) معرفی می‌کند. اپل در اوایل سال 2018 به لطف ایرپاد بی‌سیم و آیفون 10 جایگاه اول را در اختیار داشت (دقت کنید این جایگاه به اوایل سال 2018 مربوط است). اپل در سال 2017 آیفونی با طراحی کاملا جدید با لبه‌های ظریف و فناوری FaceID معرفی کرد که هنوز هم ایمن‌ترین فناوری تشخیص چهره در گوشی‌های هوشمند به شمار می‌رود.

پس از آن، اپل تنها از آیفون XS رونمایی کرد و چیزی فوق‌العاده از خط تولید محصولات اپل دیده نشد و به همین خاطر، شرکت به جایگاه هفدهم فهرست نوآورترین شرکت‌ها 2019 سقوط کرد. برای اینکه شرکتی در فهرست 50 تایی قرار بگیرد دست کم باید یک نوآوری کوچک در محصولات و خدمات خود ایجاد کرده باشد. بنابراین Fast Company به دلیل تراشه بیونیک A12 اپل، جایگاه هفدهم را به این شرکت داده است.

جای تردید ندارد که تراشه A12 اپل یکی از بهترین تراشه‌هاست و عملکرد بی‌نظیری ارائه می‌دهد. شاید بگویید که قابلیت‌های ECG اپل واچ 4 بیش از تراشه A12 توجه مردم را جلب کرد اما به هر حال، Fast Company دیدگاه متفاوتی دارد.

اما کدامیک از شرکت‌ها اپل را پشت سر گذاشته‌اند؟ در صدر لیست نوآورترین شرکت‌ها نام‌هایی قرار گرفته‌اند که شاید برای شما آشنا نباشند. Meituan Dianping و پس از آن Grab جایگاه نخست و دوم این لیست را به خود اختصاص دادند. صدها میلیون کاربر آسیایی از اپلیکشن‌های این دو شرکت استفاده می‌کنند و آن‌ها خدمات مختلفی از تراکنش‌ مالی، بلیط‌های سینما و .. را ارائه می‌دهند.

جایگاه سوم این لیست را NBA اشغال کرده است. این شرکت به دلیل تغییرات در صحنه ورزشی و بهبود خدمات پخش زنده برنامه‌های ورزشی مورد تحسین قرار گرفته است. بقیه لیست ترکیبی از استارتاپ‌های رو به رشد و شرکت‌های بزرگی هستند که هر یک به روش‌های مختلف نوآوری‌هایی داشته‌اند.

آیا در سال 2019 اپل دوباره جایگاه اول نوآورترین شرکت‌ها را پس خواهد گرفت؟ برای جواب به این سوال، باید منتظر فهرست بعدی نوآورترین شرکت‌های دنیا باشیم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها