ترامپ خواستار توسعه سریع فناوری 6 جی شد

امروز، ترامپ توییتی درباره فناوری 6 جی و اهمیت آن برای کشورش منتشر کرد. در این توییت، رئیس‌جمهور آمریکا نوشت:

من خیلی زود توسعه فناوری 5 جی و 6 جی را می‌خواهم چرا که قوی‌تر، سریعتر و هوشمندتر از استانداردهای فعلی است. شرکت‌های آمریکایی باید تلاش‌های خود را انجام دهند و یا کنار بکشند. هیچ‌دلیل ندارد که ما این کار را به تاخیر بیندازیم.

همانطور که بسیاری از شما می‌دانید، خدمات 5 جی به تدریج در ایالات متحده معرفی خواهد شد. دیروز، شرکت سامسونگ، گوشی گلکسی S10 پنج جی را معرفی کرد که تابستان امسال در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. سرعت دانلود داده فناوری 5 جی، 20 برابر بیشتر از 4G LTE خواهد بود. سرعت‌های بیشتر امکان ایجاد کسب‌وکارها و خدمات جدید را فراهم می‌کنند. درباره 6G نیز همین قضیه صادق است با این حال، هنوز خیلی زود است که بخواهیم درباره آن فکر کنیم و در حال حاضر هیچ استاندارد 6 جی وجود ندارد.

بقیه نظرات ترامپ در توییت بعدی او آمده است:

من می‌خواهم که ایالات متحده این رقابت را بدون بستن و جلوگیری از فناوری‌های پیشرفته‌تر پیروز شود. ما باید همیشه و در هرکاری که انجام می‌دهیم رهبر جهان باشیم به خصوص وقتی که صحبت از دنیای هیجان‌انگیز فناوری به میان می‌آید.

این اظهارنظر ترامپ وقتی جالب می‌شود که ترامپ حکمی را امضا کرده است که مراکز حساس آمریکایی را از استفاده‌ی تجهیزات شبکه مخابراتی ساخت شرکت‌های چینی منع می‌کند.

منبع phonearena

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar