اپل به دلایل نامعلوم وب‌سایت iCloud Activation Lock را از دسترس خارج کرد

اپل اخیراً بدون اطلاع قبلی، وب‌سایت iCloud Activation Lock را از دسترس خارج کرده است. این وب‌سایت سریع‌ترین راه ممکن را برای کاربران به منظور بررسی کردن مورد سرقت قرار گرفتن یا نگرفتن گوشی هوشمند آیفون‌شان فراهم می‌آورد. این اقدام، به فروشندگانی که آیفون‌های دست دوم را خرید و فروش می‌کردند، ضربه خواهد زد. به علاوه، کاربرانی که می‌خواستند آیفونی را از یک فرد دیگر بخرند نیز سردرگم خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

اپل همچنین پس از از دسترس خارج کردن وب‌سایت iCloud Activation Lock ، مدارک و اسناد پشتیبانی خود را به روز رسانی کرده است و به کاربرانی که تصمیم دارند گوشی هوشمند آیفون دست دومی را خریداری نمایند، توصیه کرده است که پس از روشن کردن گوشی، سعی کنند قفل آن را از طریق slide to unlock باز کنند. اگر رمز عبور بر روی صفحه‌ی خانه نمایان شد، بنابراین دستگاه به درستی پاک نشده است.

مشخصاً این ترفند تنها زمانی کارایی دارد که دو شخص یکدیگر را ملاقات کرده و معامله را انجام دهند؛ نه زمانی که خرید به صورت آنلاین صورت گیرد. اپل حالا می‌گوید که این وظیفه‌ی خود کاربر است که تشخیص دهد آیا آیفون پاک شده است و از حساب کاربری دارنده‌ی قبلی خارج شده یا خبر. این موضوع در هنگام خرید آی‌پد، آی‌پاد تاچ یا ساعت اپل نیز صدق می‌کند.

اگر نمی‌دانید، باید بگوییم که برای پاک کردن اطلاعات از روی یک آیفون، می‌بایست به ترتیب این مراحل را طی کنید: Settings > General > Reset > Erase All Content and Settings. سپس اگر هنوز از شما اپل آی دی و رمز عبوری خواسته شود، به این معنا خواهد بود که آیفون همچنان به یک حساب کاربری متصل است.

از دسترس خارج شدن وب‌سایت iCloud Activation Lock قطعاً مراحل خرید و فروش آیفون دست دوم را برای کاربران سخت خواهد کرد و این که اپل با حذف این وب‌سایت به چه منفعتی می‌رسد، جای سؤال دارد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع PhoneArena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.