بلیط هواپیما

اپل قصد دارد رقیبی برای «متاورس» معرفی کند

گزارشی که به تازگی منتشر شده حکایت از این دارد که اپل بر روی یک پروژه جدید و جالب کار می‌کند. با توجه به اینکه متا (شرکت مادر فیسبوک) به شدت مشغول توسعه دادن متاورس است، به نظر می‌رسد که سازنده آیفون نیز قصد دارد نسخه‌ای اختصاصی از این فناوری را برای خود طراحی کند.

در حال حاضر، بسیاری هنوز منتظرند تا غول کوپرتینویی هدست مورد انتظار مبتنی بر واقعیت مجازی / افزوده را معرفی کند، که جدیدترین محصول در ویترین گسترده این برند خواهد بود. با این حال، هنوز همه چیز فعلاً در حد شایعه است و اپل هنوز هیچ جدول زمان‌بندی دقیقی برای عرضه هدست خود ارائه نکرده است. اگر چه شایعات قبلی حکایت از عرضه هدست واقعیت ترکیبی اپل در بهار سال 2023 داشتند. اما طبق گفته مارک گورمن از بلومبرگ، این شرکت قصد ندارد تنها به عرضه یک سخت افزار جدید در این حوزه اکتفا کند.

اپل و متاورس

گزارش جدید ادعا می کند که اپل در حال حاضر کار بر روی یک “دنیای واقعیت ترکیبی سه‌بعدی” را آغاز کرده و مشغول استخدام افراد مستعد برای کمک به پیشبرد این پروژه است. به عبارت دیگر، این برند معروف دنیای فناوری در حال توسعه جایگزینی اختصاصی برای متاورس شرکت رقیب یعنی متا می‌باشد. گورمن این خبر را بر اساس آخرین لیست مشاغل مورد نیاز اپل به دست آورده و ظاهراً این شرکت در حال کار بر روی نسخه‌ای از متاورس است که بر پایه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بنا خواهد شد.


بیشتر بخوانید:


بنابراین به نظر می‌رسد که هدست واقعیت ترکیبی اپل، تنها یک سخت افزار جدید نبوده و این شرکت برنامه‌های زیادی برای توسعه بخش واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خود دارد. بنابراین، عرضه هدست آتی می‌تواند اولین گام در این راستا باشد. جالب اینجاست که غول جستجوی اینترنتی جهان، یعنی گوگل هم بر روی یک هدست واقعیت ترکیبی کار می‌کند. به این ترتیب، هر سه غول فناوری آمریکایی در حال ورود به رقابتی سخت در زمینه فناوری‌های نوین واقعیت ترکیبی هستند که تیم کوک، مدیر عامل اپل نیز از آن با عنوان “پدیده بزرگ بعدی” یاد کرده است.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها