فلای تودی

سیستم جدید چراغ‌های جلوی آئودی بر روی دیوار انیمیشن پخش می‌کند!

با رشد چشمگیر صنعت خودرو در سال‌های اخیر شاهد این هستیم هر روز ویژگی‌های کاربردی جدیدی راه خود را به اتومبیل‌های مدرن باز می‌کنند. به عنوان مثال می‌توان به یکی از جدیدترین فناوری‌های شرکت آلمانی آئودی اشاره کرد که با اتکا به سیستم منحصر به فرد چراغ‌های جلو قادر است انیمیشن‌هایی را روی دیوارها و جاده‌ها پخش کرده و همچنین رانندگی در شب را بسیار امن‌تر و راحت‌تر کند.

خودروسازان آلمانی اخیراً نوع جدیدی از چراغ جلو را برای خودروهای آینده خود طراحی کرده‌اند. این چراغ‌ها که تحت عنوان Digital Matrix LED شناخته می‌شوند، می‌توانند هنگام پارک کردن یا شروع به کار کردن خودرو، تصاویر متحرکی را روی دیوار یا سطح جاده نمایش دهند. علاوه بر این، سنسورهای کمکی تعبیه شده در خودرو، این چراغ‌ها جلو را قادر می‌سازند تا نور خود را با توجه به شرایط نوری جاده و موقعیت ماشین تنظیم کنند.

به عنوان مثال، هنگامی که ماشین در شب در بزرگراه در حال حرکت است، به طور خودکار یک پرتو نور بسیار زیاد ایجاد می‌شود تا یک منطقه عظیم از جاده پیش رو را پوشش دهد. و البته یکی از بهترین ویژگی‌های Digital Matrix LED این است که چراغ‌های جلو می‌توانند به طور خودکار پرتو نور را بین خطوط جاده متمرکز کرده و در هنگام تغییر لاین هم با روشن کردن لاین مجاور، ایمنی راننده و همچنین سایر خودروهایی را که در حال حرکت هستند، ارتقاء دهند.

به گفته آئودی، این سیستم جدید چراغ‌های جلو به شکل یک آپشن در خودروهای برقی آینده شرکت به یعنی e-Tron و e-Tron Sportback به کار گرفته خواهند شد. در ابتدا تنها قرار است از قابلیت نمایش انیمیشن این چراغ‌ها استفاده شود، اما به مرور بر قابلیت‌های آن‌ها افزوده شده و بحث ایمنی رانندگی از طریق نورپردازی مناسب در جاده نیز مد نظر قرار خواهد گرفت. در حال حاضر قرار شده است که قابلیت پخش انیمیشن به صورت جهانی و از همان ابتدای عرضه در دسترس باشد اما سایر ویژگی‌های نورپردازی Dynamic Matrix LED تنها مختص اروپا خواهند بود.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها