دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

اکثر مردم درباره‌ی بیل گیتس این سه نکته را می دانند:

  1. او ثروتمندترین مرد دنیاست
  2. مایکروسافت، یکی از موفق ترین کمپانی های دنیا در زمینه ی تکنولوژی را تاسیس کرده است
  3. فرد بسیار خیر و دست و دلبازی. است و تاکنون مبلغ زیادی را از طریق بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس در کارهای بشردوستانه صرف کرده است

اما به جز اینها حقایق جالب دیگری هم در زندگی او وجود دارد که برای شما در این دیجی فکت برای شما گرداوری کرده‌ایم، با دیجی رو همراه باشید.


1 11 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

او زمانی که در مدرسه ابتدایی لیکساید به تحصیل مشغول بود اولین برنامه کامپیوتری خود را با استفاده از یک دستگاه کامپیوتر جنرال الکتریک نوشت. این برنامه همان بازی معروف به “ایکس-او” بود که در مقابل کامپیوتر بازی می شد.


2 11 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

زمانی که در مدرسه استعداد برنامه نویسی گیتس را کشف کردند به او مسئولیت نوشتن برنامه ای برای کلاس بندی دانش آموزان را دادند. گیتس کدنویسی این برنامه را جوری انجام داد تا در کلاسهایی با تعداد بیشتری دختر قرار داشته باشد!


3 6 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

در دوران نوجوانی تمام کتاب های دایره المعارف معروف کتاب جهان یا همان World Book Encyclopedia را خواند.


4 5 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

او در آزمون اس ای تی از 1600 نمره توانست 1590 نمره را کسب کند.


5 5 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

مثل بسیاری از کارآفرینان موفق در زمینه ی تکنولوژی، گیتس نیز تحصیلات خود در دانشگاه را نیمه کاره رها کرد. او در سال 1975 از دانشگاه هاروارد خارج شد تا همه ی وقت خود را برای مایکروسافت صرف کند.


6 6 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

دو سال بعد از اینکه هاروارد را ترک کرد در ایالت نیومکزیکو به جرم رانندگی بدون گواهینامه و رد شدن از چراغ قرمز بازداشت شد.


7 5 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

در مایکروسافت گیتس عادت داشت که شماره پلاک ماشین های کارمندان را حفظ کند، به این ترتیب می توانست بفهمد که هر روز چه کسانی سر کار حاضر نشده اند. البته بعد از مدتی مجبور شد این عادت خود را ترک کند چون به گفته ی خودش “شرکت خیلی بزرگ شده بود”.


8 4 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

گیتس را می توان یکی از مجموعه داران معروف خودروی پورشه دانست. گل سرسبد خودروهای او پورشه 959 است که حدود 13 سال در بندر سان فرانسیسکو پارک شده بود تا اینکه سازمان حفاظت از محیط زیست و وزارت حمل و نقل آمریکا مجوز ورود آن به آمریکا را صادر کردند.


9 3 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

بیل گیتس معمولا برای سفر کردن ارزان ترین نوع بلیط های هواپیما را می خرید. تا اینکه در سال 1997 هواپیمای شخصی خود را خردا کرد. او خرید این هواپیما را ولخرجی اضافه می داند!


10 2 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

به جز هواپیما بیل گیتس ولخرجی های بیشتری نیز کرده است. او در حراجی کریستی در سال 1994 کتاب دستنویس لئوناردو داوینچی به نام Codex Leicester را به قیمت 30.8 میلیون دلار خریداری کرد.


11 2 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

با وجود ثروت بسیار زیاد، گیتس برای هر کدام از بچه هایش فقط 10 میلیون دلار به ارث می گذارد که در برابر 81.1 میلیارد دلار ثروت او چیز اندکی به نظر می رسد. او در این مورد گفته که به ارث گذاشتن پول زیاد برای بچه ها لطفی در حق آنها نیست!


12 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

با اینکه در حال حاضر بیشتر وقت خود را صرف کارهای بشردوستانه می کند، گیتس از طریق نماینده شخصی خود با مایکروسافت کار می کند و این نماینده به او کمک می کند تا همه چیز را به خاطر بیاورد و و به مسائل مهم تر توجه نشان دهد.


13 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

گیتس می گوید در صورتی که مایکروسافت وجود نداشت، احتمالا یک محقق در زمینه ی هوش مصنوعی می شد.


14 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتسبیل گیتس با اینکه علاقه‌ی زیادی به هوش مصنوعی داشته، اما در مورد هوش فوق العاده یا Super Intelligence نگرانی هایی نیر دارد. افراد پیشرو در زمینه‌ی تکنولوژی و علم همچون استیون هاوکینگ و ایلان ماسک نیز در این زمینه مثل او فکر می کنند.


15 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

گروه موسیقی مورد علاقه ی او Weezer است و همچنین به U2 علاقه دارد.


16 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

گیتس می گوید که در سال حدود 50 کتاب می خواند. به گفته ی او خواندن مهم ترین وسیله ای است که با آن چیزهای جدید یاد میگیرد و معلومات خود را آزمایش می کند.


17 - دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

گیتس هیچ زبانی به جز انگلیسی بلد نیست! به گفته‌ی خودش این بزرگترین حسرت زندگی او تا به الان بوده است.

 

نظر شما در مورد بیل گیتس چیست؟

منبع BUSINESSINSIDER

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar