دیجی فکت؛ 17 حقیقت جالب در مورد بیل گیتس

اکثر مردم درباره‌ی بیل گیتس این سه نکته را می دانند:

  1. او ثروتمندترین مرد دنیاست
  2. مایکروسافت، یکی از موفق ترین کمپانی های دنیا در زمینه ی تکنولوژی را تاسیس کرده است
  3. فرد بسیار خیر و دست و دلبازی. است و تاکنون مبلغ زیادی را از طریق بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس در کارهای بشردوستانه صرف کرده است

اما به جز اینها حقایق جالب دیگری هم در زندگی او وجود دارد که برای شما در این دیجی فکت برای شما گرداوری کرده‌ایم، با دیجی رو همراه باشید.


1

او زمانی که در مدرسه ابتدایی لیکساید به تحصیل مشغول بود اولین برنامه کامپیوتری خود را با استفاده از یک دستگاه کامپیوتر جنرال الکتریک نوشت. این برنامه همان بازی معروف به “ایکس-او” بود که در مقابل کامپیوتر بازی می شد.


2

زمانی که در مدرسه استعداد برنامه نویسی گیتس را کشف کردند به او مسئولیت نوشتن برنامه ای برای کلاس بندی دانش آموزان را دادند. گیتس کدنویسی این برنامه را جوری انجام داد تا در کلاسهایی با تعداد بیشتری دختر قرار داشته باشد!


3

در دوران نوجوانی تمام کتاب های دایره المعارف معروف کتاب جهان یا همان World Book Encyclopedia را خواند.


4

او در آزمون اس ای تی از 1600 نمره توانست 1590 نمره را کسب کند.


5

مثل بسیاری از کارآفرینان موفق در زمینه ی تکنولوژی، گیتس نیز تحصیلات خود در دانشگاه را نیمه کاره رها کرد. او در سال 1975 از دانشگاه هاروارد خارج شد تا همه ی وقت خود را برای مایکروسافت صرف کند.


6

دو سال بعد از اینکه هاروارد را ترک کرد در ایالت نیومکزیکو به جرم رانندگی بدون گواهینامه و رد شدن از چراغ قرمز بازداشت شد.


7

در مایکروسافت گیتس عادت داشت که شماره پلاک ماشین های کارمندان را حفظ کند، به این ترتیب می توانست بفهمد که هر روز چه کسانی سر کار حاضر نشده اند. البته بعد از مدتی مجبور شد این عادت خود را ترک کند چون به گفته ی خودش “شرکت خیلی بزرگ شده بود”.


8

گیتس را می توان یکی از مجموعه داران معروف خودروی پورشه دانست. گل سرسبد خودروهای او پورشه 959 است که حدود 13 سال در بندر سان فرانسیسکو پارک شده بود تا اینکه سازمان حفاظت از محیط زیست و وزارت حمل و نقل آمریکا مجوز ورود آن به آمریکا را صادر کردند.


9

بیل گیتس معمولا برای سفر کردن ارزان ترین نوع بلیط های هواپیما را می خرید. تا اینکه در سال 1997 هواپیمای شخصی خود را خردا کرد. او خرید این هواپیما را ولخرجی اضافه می داند!


10

به جز هواپیما بیل گیتس ولخرجی های بیشتری نیز کرده است. او در حراجی کریستی در سال 1994 کتاب دستنویس لئوناردو داوینچی به نام Codex Leicester را به قیمت 30.8 میلیون دلار خریداری کرد.


11

با وجود ثروت بسیار زیاد، گیتس برای هر کدام از بچه هایش فقط 10 میلیون دلار به ارث می گذارد که در برابر 81.1 میلیارد دلار ثروت او چیز اندکی به نظر می رسد. او در این مورد گفته که به ارث گذاشتن پول زیاد برای بچه ها لطفی در حق آنها نیست!


12

با اینکه در حال حاضر بیشتر وقت خود را صرف کارهای بشردوستانه می کند، گیتس از طریق نماینده شخصی خود با مایکروسافت کار می کند و این نماینده به او کمک می کند تا همه چیز را به خاطر بیاورد و و به مسائل مهم تر توجه نشان دهد.


13

گیتس می گوید در صورتی که مایکروسافت وجود نداشت، احتمالا یک محقق در زمینه ی هوش مصنوعی می شد.


14بیل گیتس با اینکه علاقه‌ی زیادی به هوش مصنوعی داشته، اما در مورد هوش فوق العاده یا Super Intelligence نگرانی هایی نیر دارد. افراد پیشرو در زمینه‌ی تکنولوژی و علم همچون استیون هاوکینگ و ایلان ماسک نیز در این زمینه مثل او فکر می کنند.


15

گروه موسیقی مورد علاقه ی او Weezer است و همچنین به U2 علاقه دارد.


16

گیتس می گوید که در سال حدود 50 کتاب می خواند. به گفته ی او خواندن مهم ترین وسیله ای است که با آن چیزهای جدید یاد میگیرد و معلومات خود را آزمایش می کند.


17

گیتس هیچ زبانی به جز انگلیسی بلد نیست! به گفته‌ی خودش این بزرگترین حسرت زندگی او تا به الان بوده است.

 

نظر شما در مورد بیل گیتس چیست؟

لینک کوتاه http://bit.ly/2Ns9buH
منبع BUSINESSINSIDER

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هنگام ارسال دیدگاه، آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند.

مطالب مرتبط