بلیط هواپیما

سرمایه گذاری بیل گیتس و سایر ثروتمندان دنیای تکنولوژی در انرژی های پاک

در روزی که دونالد ترامپ اعلام کرد که به اطلاعات موجود در مورد گرم شدن کره ی زمین شک دارد، بیل گیتس و گروهی دیگر از افراد سرشناس 1 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه در مورد انرژی های نوین و پاک، کمک مالی کردند.

این خبر هنوز به صورت رسمی در سایت Breakthrough Energy Ventures که این پول قرار است از طریق این بنیاد سرمایه‌گذاری شود منتشر نشده، اما بیل گیتس در حساب شخصی توییتر خود این موضوع را روز یکشنبه به صورت عمومی اعلام کرده است.

بیل گیتس به تازگی در مصاحبه ای با مجله کوارتز در مورد کمک های مالی به بخش انرژی های نوین صحبت کرده و توضیح داده که سرمایه گذاری در این زمینه مثل سرمایه‌گذاری در بخش های دیگر نیست، نباید انتظار داشته باشید که 50 میلیون خرج کنید و دو سال بعد نتیجه ی آن را کاملا ببینید.

بیل گیتس، جک ما (مالک سایت چینی علی‌بابا با 27 میلیارد دلار ثروت)، جان دوئر (یکی از سرمایه گذاران اصلی در شرکت های دره ی سیلیکون مثل گوگل و آمازون با 5 میلیارد دلار ثروت) و وینود کسلا (سرمایه گذار معروف بخش انرژی با بیش از 1.5 میلیارد دلار ثروت) عضو هیئت مدیره بنیاد BEV هستند.

علاوه بر این افراد سرشناس، جف بزوس مالک و مدیر آمازون، ریچارد برنسون مالک گروه ویرجین، رید هافمن بنیانگذار و مدیر لینکداین و ماسایوشی سان بنیانگذار و مدیر سافت بنکس از دیگر سرمایه گذاران و تصمیم گیران گروه BEV هستند.

بیل گیتس در همایش تغییرات آب و هوایی در کنار اوباما، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه، ناندرا مودی نخست وزیر هند و جاستین ترودو نخست وزیر کانادا
بیل گیتس در همایش تغییرات آب و هوایی در کنار اوباما، فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه، ناندرا مودی نخست وزیر هند و جاستین ترودو نخست وزیر کانادا

بنابر این گزارش، افراد سرمایه گذار در BEV مجموعا 170 میلیارد دلار ثروت دارند! شاید 1 میلیارد دلاری که در حال حاضر در بخش انرژی های نوین توسط این گروه سرمایه گذاری شده به نسبت مجموع ثروت این افراد کم به نظر برسد اما در مقایسه با سایر سرمایه گذاری ها در این بخش، BEV سنگین ترین مبالغ را هزینه خواهد کرد.

اعلام این کمک مالی توسط بیل گیتس در روزی که ترامپ یکی از مدیران ارشد شرکت اکسون موبیل (از بزرگترین شرکت ها در زمینه ی صنعت نفت) را برای حضور در کابینه ی دولت خود انتخاب کرده نشان می دهد که او حاضر است تا با ترامپ حداقل در این بخش مجادله داشته باشد.

به گفته ی گیتس نگاه دولت جدید به سرمایه گذاری در بخش انرژی ها نو بسیار مهم است. قرار است مدیران بزرگترین شرکت های تکنولوژیکی در چند روز آینده در یک همایش به دعوت ترامپ حضور داشته باشند. احتمالا در این همایش نگاه دولت ترامپ به انرژی های پاک روشنتر خواهد شد.

منبع Mashable
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها