دوربین گلکسی اس 9 پلاس سومین قطعه گران این گوشی است!

شرکت تحقیقات الکترونیکی TechInsight به تازگی اقدام به بررسی سخت افزاری گلکسی اس 9 پلاس سامسونگ نموده و نشان داده که هزینه تولید این گوشی هوشمند هم از اس 8 پلاس و هم از نوت 8 بیشتر است. البته بنا به نتایج به دست آمده، گلکسی اس 9 پلاس هنوز هم در مقایسه با آیفون ایکس اپل محصولی مقرون به صرفه به شمار می‌رود!

اینکه گلکسی اس 9 پلاس گران‌تر از مدل‌های اس 8 باشد اصلاً دور از انتظار نیست اما چیزی که در این میان کمی عجیب به نظر می‌رسد، گران‌تر بودن پرچمدار جدید سری گلکسی اس از گلکسی نوت 8 است. همان طور که می‌دانید گلکسی نوت 8 هم مانند گلکسی اس 9 پلاس دارای دوربین پشتی دوگانه بوده و در کنار آن از صفحه نمایشی بزرگ‌تر و همچنین یک قلم دیجیتالی موسوم به اس پن، بهره‌مند می‌باشد و قاعدتاً این قابلیت‌های اضافه باید هزینه تولید را افزایش دهند، اما نتایج تحقیقات چیز دیگری را نشان داده‌اند.

قیمت قطعات

یک نکته جالب دیگر در مورد گلکسی اس 9 پلاس این است که دوربین این گوشی هوشمند، پس از صفحه نمایش و تراشه پردازشی، سومین قطعه گران قیمت محسوب می‌شود. بد نیست بدانید که هزینه دوربین گلکسی اس 9 پلاس حتی از قطعه مشابه در آیفون ایکس اپل هم کمی بیشتر است.

در واقع باید گفت دوربین گلکسی اس 9 پلاس با قیمت تقریبی 48 دلاری خود، گران‌ترین دوربین به کار رفته در گوشی‌های هوشمند به شمار می‌رود. این در حالی است که دوربین دوگانه آیفون ایکس هزینه‌ای در حدود 43 دلار را برای اپل در بر داشته و دوربین گلکسی نوت 8 هم 40 دلار ارزش دارد. با توجه به اینکه دوربین گلکسی اس 9 پلاس از همان سنسور ایزوسل به کار رفته در نوت 8 بهره می‌برد، افزایش قیمت این قطعه احتمالاً به دلیل اضافه کردن مکانیسم متغیر بودن دریچه دیافراگم بوده است.

لینک کوتاه http://bit.ly/2I6yNav
منبع phonearena

تبلیغات

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هنگام ارسال دیدگاه، آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند.

مطالب مرتبط