کرتانا در اتومبیل ها: مایکروسافت با دستیار صوتی خود به جاده ها می آید

 مایکروسافت با دستیار صوتی کرتانا و سیستم عامل ویندوز قصد دارد در اتومبیل ها حضور پیدا کند.

نظرتان درمورد حضور کرتانا در اتومبیل ها چیست؟ البته که این اتفاق ممکن است روزی به حقیقت تبدیل شود. براساس گزارش Taipei Times به نقل از ساموئل شن، مدیر ارشد گروه تحقیق و توسعه آسیا و اقیانوس آرام  مایکروسافت، ردموندی ها یک نمونه اولیه اتومبیل همراه با رابط کاربری کرتانا توسعه داده اند که در آن تصاویر و اطلاعات در شیشه جلوی خودرو به نمایش در می آید. اینگونه صفحه نمایش در حال حاضر در تعداد کمی از خودروها وجود دارد که اطلاعات ناوبری و سرعت در شیشه آنها نشان داده می شود.

information onto windshield

 سال گذشته مایکروسافت سیستم عامل ویندوز برای اتومبیل ها را به صورت مفهومی به نمایش گذاشت اما قطعا حالا با ظهور ویندوز ۱۰ و کرتانا این چشم انداز را بروز کرده است.

اضافه کردن قابلیت صحبت با دستیار صوتی باعث می شود زمان نگاه کردن به نمایشگر گوشی ها و دیوایس های دیگر کاهش پیدا کند و  با استفاده از آنها می توان درخواست هایی مانند تماس، ارسال پیام، پخش موزیک و غیره داشت.

در حال حاضر اپل با سیستم CarPlay و گوگل با Android Auto قصد دارند دنیای ماشین ها را تسخیر کنند، اما این بار مایکروسافت دوست ندارد این عرصه را به کمپانی های دیگر واگذار کند، زیرا مدت زیادی است که نرم افزارها و تکنولوژی مایکروسافت در محصولات شرکتهای اتومبیل سازی مانند فورد وجود دارد و ردموندی ها در این راه بسیار قدیمی به حساب می آیند.

pcworld

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.