کورتانا به زودی به صفحه قفل گوشی‌های اندرویدی می‌آید

به عنوان بخشی از طرح بزرگ مایکروسافت برای قرار دادن کورتانا در همه چیز، این دستیار هوشمند به زودی مستقیماً از صفحه قفل دستگاه‌های اندرویدی نیز در دسترس خواهد بود. این ویژگی در حال حاضر برای تست کنندگان نسخه بتا در دسترس است و احتمالاً به زودی راه خود را به نسخه پایدار نیز باز خواهد کرد.

با فعال کردن قابلیت مذکور در کورتانا، این دستیار صوتی در قالب یک آیکون گرد کوچک، در پایین صفحه قفل گوشی نمایان شده و مانند میانبرهای شماره‌گیر و دوربین که در صفحه قفل بسیاری از گوشی‌ها وجود دارد، می‌توان با کشیدن آیکون به سمت بالا، برنامه را فعال کرد. پس از آن، می‌توانید تمام به‌روزرسانی‌ها و اطلاعات معمول خود را در قالب آشنای کارت مانند برنامه، دریافت کنید.

صفحه قفل اندرویدعلاوه بر این، ویژگی مذکور هیچ تأثیری بر روی صفحه قفل گوشی نداشته و آن را تغییر نخواهد داد. به این معنی که می‌توانید از آن بر روی صفحه قفل پیش‌فرض گوشی و یا صفحات قفل سفارشی مانند صفحه قفل اختصاصی مایکروسافت با نام Next، استفاده نمایید.

اگر نمی‌توانید برای امتحان کردن این ویژگی صبر کنید و دوست دارید تا هر چه سریع‌تر بتوانید کورتانا را مستقیماً از صفحه قفل گوشی فراخوانی کنید، باید در برنامه بتا ثبت نام کنید. در غیر این صورت با عرضه نسخه پایدار آن، می‌توانید از این قابلیت در گوشی اندرویدی خود بهره‌مند شوید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها