دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

چگونه در آیفون فولدری برای دسته‌بندی برنامه‌ها ایجاد کنیم؟

منظم بودن، راهی برای صرفه‌جویی در وقت است. شما می‌توانید با ساخت فولدر و دسته‌بندی اپلیکیشن‌های مشابه در گوشی آیفون در وقت خود صرفه‌جویی کنید. انجام این کار راحت و مفید است و بهتر است آن را دنبال کنید. در این مقاله، همه‌ی مراحلی که باید برای ساخت فولدر و دسته‌بندی اپلیکشن‌ها در آیفون طی کنید را به شما آموزش می‌دهیم. با دیجی رو همراه باشید.

ساخت فولدر در آیفون دارای سیستم عامل iOS 7 و پایین‌تر

 1. حداقل دو اپلیکیشن باید داشته باشید تا بتوان فولدر ساخت.
 2.  روی یکی از برنامه‌هایی که می‌خواهید در فولدر بگذارید تب بزنید و انگشت خود را نگه دارید تا بلرزد و سپس برنامه انتخاب‌شده را روی یک برنامه دیگر بکشید تا هر دوی آن‌ها به ردیف منظم شده و سپس آن را رها کنید.
 3. مورد بعدی که خواهید دید فولدری است که ایجاد شده و این روشی راحت برای ساخت فولدر و دسته‌بندی برنامه‌ها در آیفون به شمار می‌رود.

ساخت فولدر در iOS 8 و بالا‌تر ساخت فولدر در آیفون

آن دسته از افرادی که iOS 8 و یا بالاتر دارند باید هنگام نگهداشتن برنامه‌ها کمی بیشتر دقت کنند. هنگامی که انگشت خود را برای مدتی زیاد روی یک برنامه نگه می‌دارید تاچ 3بعدی این نوع سیستم‌ عامل‌های آیفون به نحوی متفاوت به آن پاسخ می‌دهد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که:

 1. روی برنامه‌ای که می‌خواهید انتقال دهید تپ کنید
 2. انگشت خود را روی برنامه نگه دارید و آن را همزمان با برنامه‌ای دیگر بکشید. سپس انگشت خود را از روی آن‌ها بردارید تا فولدر ایجاد شود.
 3. به طور پیش‌فرض، فهرست برنامه‌ها، نام فولدر را مشخص می‌کند. برای مثال فرض کنید شما همه‌ی برنامه‌های پیام‌رسان را در یک گروه دسته‌بندی کرده‌اید. در این صورت، این فولدر به نام Chat ذخیره می‌شود.
 4. اگر می‌خواهید نام فولدر را تغییر دهید روی فولدر تب بزنید و انگشت خود را تا زمانی روی آن نگهدارید که محتوای نام را نشان دهد. سپس، متن نام فولدر را انتخاب و آن را تغییر دهید.
 5. برای جدا کردن برنامه از فولدرها‌، باید فولدر را تا زمانی فشار دهید که آیکون‌ها شروع به لرزش کنند سپس آن فولدر را دوباره انتخاب کنید. برنامه‌هایی که می‌خواهید جدا کنید را انتخاب کرده و بیرون بکشید. اگر دیگر نمی‌خواهید فولدر را مشاهده کنید باید همه‌ی برنامه‌ها را از آن خارج کنید.

چگونه فولدر را به داک آیفون اضافه کنیم؟


ساخت فولدر در آیفون و اضافه کردن آن به داک آیفون

داک آیفون یا آی او اس به 4 آیکون برنامه که در پایین صفحه نمایش قرار دارند اشاره می‌کند. خبر خوب این است که شما می‌توانید فولدرها را به داک اضافه کرده و به همه‌ی برنامه‌های محبوب خود دسترسی داشته باشید. در زیر نحوه اضافه کردن فولدرها به داک آیفون را آموزش می‌دهیم:

 1. با مراحلی که در بالا ذکر شد یک فولدر بسازید.
 2. با انتقال یکی از برنامه‌های فعلی در داک فضایی برای فولدر ایجاد کنید.
 3. فولدر را بکشید و آن را در فضای خالی قرار دهید.
 4. دکمه‌ی Home را فشار دهید تا تغییرات اعمال شود.

انتقال برنامه‌ها از فولدرها

در صورتی که می‌خواهید برنامه‌های خاصی را از فولدر جدا کرده یا انتقال دهید مراحل زیر را به دقت انجام دهید.

 1. روی فولدری که می‌خواهید برنامه را از آن خارج کنید تب بزنید و انگشت خود را نگه دارید.
 2. برنامه را از فولدر بیرون بکشید.
 3. دکمه Home را فشار دهید تا تغییرات اعمال شود.

حذف فولدر در آیفون

می‌خواهید فولدر را حذف کنید؟ مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. به ترتیب، همه‌ی برنامه‌ها را از فولدر خارج کنید.
 2. وقتی این کار را انجام دادید فولدر به صورت خودکار حذف می‌شود.
 3. دکمه ‌ی Home را فشار دهید تا تغییرات اعمال شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar