تماشا کنید: ماشین خودران تسلا تصادفی را قبل از وقوع آن پیش‌بینی می‌کند!

ویدیوی ضبط شده توسط دوربین داش کم (Dash Cam) در یک اتومبیل شرکت تسلا (Tesla)، توانایی سیستم خودران این ماشین را در تشخیص تصادف دو اتومبیل دیگر، پیش از این که حتی کسی بتواند احتمال وقوع آن را بدهد، نشان می‌دهد. این ویدیو که توسط آقای Hans Noordsij در حساب کاربری‌اش در شبکه‌ی اجتماعی توییتر منتشر شده است، تعدادی خودروی در حال عبور از بزرگراه A2 کشور هلند نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

هشدار برخورد به جلو در اتومبیل تسلا به صدا در می‌آید و سیستم ترمز اضطراری آن فعال می‌شود. تنها چند لحظه بعد، خودروی در جلوی ماشین تسلا، از جلو با عقب اتومبیل اس یو وی (SUV) تصادف می‌کند. خودروی اس یو وی پیش از توقف کامل، چپ می‌کند و صحنه‌ی دلخراشی رقم می‌خورد. همان‌طور که آقای Noordsij هم در حساب کاربری توییتر خود اشاره کرده است، تحسین برانگیزتر از توانایی پیش‌بینی تصادف مذکور توسط رادار سیستم خودران ماشین تسلا، عملکرد این سیستم در تشخیص اتفاقاتی است که در فاصله‌ی دو اتومبیل جلوتر از آن در حال رخ دادن بوده است.

بر اساس گفته‌ی آقای Noordsij، سیستم ترمز اضطراری تسلا، پیش از این که او وارد عمل شود و بر روی ترمز پایی اعمال فشار کند، فعال شده است. علاوه بر این، او گفته است که خوشبختانه رانندگان دخیل در این تصادف بدون آسیب از این حادثه نجات پیدا کرده‌اند. در ماه سپتامبر سال جاری میلادی (شهریور ماه 1395) بود که شرکت تسلا خبر از ارائه‌ی به روز رسانی برای اتکای فراوان به این قابلیت داده بود. این به روز رسانی برای نخستین نسل سخت‌افزارهای پایه‌ی سیستم خودران ارائه شده بود.

شرکت تسلا در یکی از پست‌های بلاگ خود نوشته است: «مهم‌ترین به روز رسانی برای سیستم خودران، استفاده از یک پردازش سیگنال پیشرفته‌تر برای ترسیم دنیای پیش رو در رادار خواهد بود.» ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیر عامل شرکت تسلا، خبر از ارائه‌ی به روز رسانی سیستم خودران HW2 این شرکت در آینده‌ای نزدیک داده است.»

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Mashable
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها