تماشا کنید: ماجراجویی ماشین خودران مدل S شرکت تسلا در جاده‌ها!

شرکت خودرو سازی تسلا (Tesla) اخیراً ویدیویی را منتشر ساخته است که چگونگی کار سیستم ماشین‌های خودران این شرکت را نشان می‌دهد. این سیستم در مدل‌های S و X ماشین‌های شرکت تسلا به کار رفته است.

بیشتر بخوانید:

در جدیدترین ویدیویی که شرکت تسلا منتشر کرده است، خودروی مدل اس این شرکت به چشم می‌خورد که توسط سیستم رانندگی خودران، در جاده‌های محلی یکی از مناطق ایالات متحده‌ی امریکا، به گشت و گذار می‌پردازد. البته در این ویدیو شخصی نیز پشت فرمان دیده می‌شود، اما حضور وی تنها به دلایل قانونی است، چرا که هنوز خودروهای خودران اجازه‌ی عبور و مرور در خیابان‌ها، بدون این که فردی پشت فرمان باشد را ندارند.

در این ویدیو، مشاهده می‌شود که ماشین خودران شرکت تسلا، از طریق دوربین‌های متعددی که برای آن تعبیه شده است، چه چیزهایی می‌بیند تا بتواند به جلو پیش برود. این خودروی مدل S شرکت تسلا، اشیاء موجود در اطراف محیط خود را در تصاویری که از دوربین‌هایش دریافت می‌کند، شناسایی می‌نماید و آن‌ها را توسط رنگ‌های متفاوت، علامت گذاری می‌نماید. این ماشین خودران می‌تواند سایر وسایل نقلیه، اشخاص، اشیاء کنار جاده، نشانه‌ها، علامت‌ها و خطوط عمودی و افقی بر روی سطح جاده را شناسایی و علامت گذاری کند.

سپس خودرو به راه می‌افتد، گاز می‌دهد، ترمز می‌کند و به کمک علائم در جاده، نشانه‌ها، حضور سایر وسایل نقلیه و اشخاص بر روی سطح جاده، خودش به راست یا چپ دور می‌زند. در نهایت این ماجراجویی هیجان انگیز با ماشین خودران تسلا به پایان می‌رسد و شخص پشت فرمان از خودرو خارج می‌شود و می‌بینم که ماشین به صورت خودکار پارک می‌شود.

این ویدیوی هیجان انگیز که اخیراً توسط شرکت بزرگ ماشین سازی تسلا از خودروی مدل S دارای سیستم رانندگی خودران، منتشر شده است را می‌توانید در پایان به تماشا بنشینید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع GSM Arena
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
حسین
3 سال قبل

مطلبون خیلی کمک کرد