ایلان ماسک با کنار زدن بیل گیتس، دومین فرد ثروتمند جهان شد

ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیرعامل پرحاشیه و خبرساز تسلا، پس از سپری کردن یک سال کاملاً موفق، اخیراً به عنوان دومین فرد ثروتمند جهان معرفی شده و از بیل گیتس در جدول رده‌بندی سبقت گرفته است. گزارش جدیدی که بلومبرگ منتشر کرده حاکی از آن است که ارزش دارایی‌های خالص رئیس اسپیس ایکس (SpaceX) در سال جاری به شکلی بی‌سابقه افزایش یافته است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

لیست میلیاردرهای بلومبرگ لیستی متشکل از 500 میلیاردر برتر جهان است که ایلان ماسک در ابتدای سال 2020 در رتبه سی‌ و پنجم آن قرار داشت! با این حال، رئیس تسلا با فروش بیش از 300 هزار ماشین تسلا و پرتاب موشک‌های متعدد به فضا، ارزش دارایی‌های  خالص خود را از 7.2 میلیارد دلار به 127.9 میلیارد دلار رسانده و حالا به رتبه دوم رسیده است.

براساس این گزارش، ماسک امسال بیش از 100 میلیارد دلار به داراییهای خالص خود اضافه کرده که این امر عمدتاً ناشی از افزایش قیمت سهام تسلا بوده و در واقع رئیس تسلا تنها فرد از لیست بلومبرگ است که امسال درآمد زیادی کسب کرده است.

ثروتمندترین افراد جهان
ثروتمندترین افراد جهان به ترتیب از راست به چپ: جف بزوس، ایلان ماسک، بیل گیتس

علاوه بر این، همان‌طور که گفتیم ماسک با افزایش دارایی‌های خود توانست بیل گیتس، مدیر عامل سابق مایکروسافت، را به مقام سوم بفرستد. این یک موفقیت بزرگ برای ایلان است زیرا تا پیش از این و در طول هشت سال گذشته، بیل گیتس تنها یکبار پایین‌تر از رتبه دوم قرار گرفته بود. با این حال، به خاطر داشته باشید که بیل گیتس بخشی از ثروت خود را صرف امور خیریه می‌کند و شاید اگر این همه کمک خیریه انجام نداده بود، دارایی‌های خالص وی بسیار بیشتر از 127.7 میلیارد دلار فعلی بود.

اکنون باید منتظر ماند و دید مدیر عامل تسلا چه مدت می‌تواند این رتبه را برای خود حفظ کند. همچنین، لازم به ذکر است که ماسک برای رسیدن به رتبه اول میلیاردرهای جهان کار بسیار سختی خواهد داشت، چرا که جف بزوس، مدیر عامل آمازون، امسال و با شیوع جهانی ویروس کرونا درآمد زیادی کسب کرده و با ثروت افسانه‌ای 182 میلیارد دلاری با فاصله زیاد به صدر جدول تکیه زده است.

منبع beebom
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها