آی پینز

ربات بیدارباش ؛ رهایی از کابوس افرادی با خواب سنگین

سیمون گیتز که به عنوان یک تکنسین حرفه ای ربات شناخنه شده می‌باشد، در تازه ترین دست آورد خود به موضوعی رسیدگی کرده است که شاید کابوس بسیاری از انسان ها باشد. موضوع بیدار شدن از خواب موضوعی است که برای بسیاری از افراد همواره مشکل ساز بوده است.این مخترع با استفاده از یک ربات که دارای یک بازوی انسان شکل می‌باشد سعی بر حل این معضل با استفاده از این ربات بیدارباش را داشته است.

ربات بیدارباش سیمون گیتز قابلیت اتصال به هر سطحی را دارد . کافیست آن را بالای سر و نسبت به صورت خود نصب کرده سپس ساعت موردنظر خود را برای آن تنظیم نمایید.

راس آن ساعت، این ربات که مانند دست یک انسان واقعی می‌ماند، ضرباتی را به صورت شما می‌‌زند و از طرفی دیگر با تولید صدایی مانند غذاخوردن یک انسان، سعی بر بیدار نمودن شما خواهد کرد.

البته این ربات در مراحل کاملاً ابتدایی قرار دارد. در یکی از تست هایی که بر روی آن انجام گردید، دست این ربات به لای موهای آن فرد رفت و باعث ایجاد درد شد.

شاید این ربات بیدار باش باب میلی بسیاری از افراد نباشد، اما این می‌تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که دارای خواب سنگینی هستند و بیدار شدن در صبح زود و سحرخیز بودن، برای آنها همانند یک کابوس می‌ماند.

منبع cnet
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد