تعداد کاربران فعال فیسبوک به 2 میلیارد نفر رسید!

تا چند سال قبل و پیش از شکل گیری شبکه‌های اجتماعی مختلف، ارتباطات بین مردم در سرتاسر جهان به آسانی مهیا نمی‌شد. اما با روی کار آمدن شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک زندگی در اکثر مردم جهان تغییرات زیادی صورت گرفت. مردم می‌توانستند علاوه بر برقراری ارتباط کارهای زیادی از جمله به اشتراک گذاری تصاویر، فیلم‌ها و نوشته‌های خود را در این شبکه‌ها انجام دهند.

در اوایل تعداد افرادی که از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کردند کم بود، ولی به مرور زمان تعداد کاربران آن‌ها افزایش چشم‌گیری داشت. امروز فیسبوک اعلام کرد که 2 میلیارد نفر کاربر فعال از فیسبوک استفاده می‌نمایند.

تعداد کاربران فعال فیسبوک به 2 میلیارد نفر رسید!

به همین مناسبت این کمپانی چند ویژگی جدید را برای جشن گرفتن این مناسبت معرفی کرد. ویژگی‌های اضافه شده در این رویداد خاص بسیار ساده بوده ولی موجب شادی کاربران می‌شود. فیسبوک کمپین Good Adds Up را اجرا می‌کند، در این کمپین به اهمیت جامعه و رفتار مردم در آن اشاره می‌شود و برخی کاربران برای مشارکت در این کمپین، مطالب آن را به اشتراک می‌گذارند.

در کنار این کمپین، فیسبوک ویدیوهای اختصاصی را با استفاده از تصاویر جدید پروفایل کاربران برای آن‌ها تهیه می‌کند. علاوه بر آن، تمامی کاربران پیام تشکری از فیسبوک دریافت کردند. هنوز مشخص نیست این ویژگی‌ها تا چه زمانی ادامه خواهند یافت و از سمت این کمپانی تاریخی برای خاتمه آن اعلام نشده است.

فیسبوک از جمله شبکه‌های اجتماعی می‌باشد که رشد سریعی را از آغاز تاکنون تجربه کرده. آن‌ها در سال 2010 حدود 500 میلیون کاربر فعال در ماه داشته‌اند و این رقم با رشد حدودا 20 درصد در سال، اکنون به 2 میلیارد کاربر فعال ماهانه افزایش یافته است.

با توجه به جذابیت فیسبوک احتمالا از این پس نیز شاهد افزایش کاربران فعال آن خواهیم بود. البته در کشور ما با توجه به محدودیت‌هایی که برای دسترسی به این شبکه اجتماعی وجود دارد، تعداد کاربران ایرانی آن هر ساله کمتر و کمتر می‌شوند.
منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها