ورایزون کمپانی یاهو را به تصاحب خود درآورد!

بالاخره بعد از چند سال انتظار و شایعه پراکنی، کمپانی ورایزون با مبلغ 4.48 بیلیون دلار شرکت یاهو را خریداری کرد. یاهو مکانی برای 50 رسانه و مارک‌های دنیای فناوری است و ورایزون با خرید آن تبدیل به یکی از بزرگان دنیای تکنولوژی می‌شود.

در اینجا برخی از شرکت‌های تابع یاهو را برای شما نام می‌بریم: AOL، HuffPost، Yahoo Sports، Tumblr، Build Studios، Yahoo Finance و یاهو میل.

با توجه به اینکه نقش مریسا مایر به عنوان مدیر اجرایی یاهو تغییر کرد، او تصمیم به استعفا از سمت خود دارد. مدیرعامل ورایزون در مورد خرید یاهو توسط این شرکت گفت که این معامله نشان‌دهنده یک گام مهم برای رشد و توسعه ورایزون در سطح جهانی است. در زمان ریاست 5 ساله مریسا مایر بر یاهو، درامد حاصل از تبلیغات این شرکت کاهش یافت و آن‌ها پس از گوگل و فیسبوک در جای سوم قرار گرفتند. طبق آماری که در فوریه امسال منتشر شد درامد یاهو در این 5 سال 230 میلیون دلار کاهش داشته است.

مریسا مایر در سال 2012 از گوگل به یاهو پیوست. در سال 1999 وقتی که او تنها 20 سال داشت به عنوان اولین مهندس زن به گوگل پیوست و در پروژه AdWords گوگل نقش موثری داشت. بعدها نقش‌های کلیدی‌تری در این شرکت به او سپرده شد و سرانجام در سال 2012 به یاهو رفت و ریاست این کمپانی را بر عهده گرفت.

به هر حال این معامله، یکی از بزرگترین خریدهای تاریخ ورایزون به حساب می‌آید و باید دید این شرکت چگونه یاهو را مدیریت خواهد کرد و چه تغییراتی در آن ایجاد خواهد شد.

منبع campaignlive
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها