فیسبوک شناسایی خودکار حساب‌های کاربری و لایک‌های جعلی را تقویت کرد!

یکی از مشکلات شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک و … حساب‌های کاربری و لایک‌های جعلی است. کمپانی فیس‌بوک سعی بر بستن و خاتمه دادن این نوع حساب‌ها دارد و به زودی به کار آن‌ها خاتمه می‌دهد. دیروز این کمپانی در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که هزاران لایک‌های جعلی روی صفحات کمپانی‌های مختلف را به اسپم خواهد فرستاد. از شش ماه گذشته کارمندان و مهندسان این کمپانی به سختی روی پروژه شناسایی و کنترل حساب‌های کاربری جعلی کار کرده‌اند.

بنا به گزارش منتشر شده از این کمپانی، لایک‌های جعلی نتیجه کمپین ساختن حساب‌های کاربری جعلی برای صفحات افراد محبوب و مشهور است که باعث می‌شود حساب‌های کاربری جعلی مشابه به آن‌ها نیز پیدا شوند و افراد عادی را نشانه بروند و باعث اذیت و آزار حساب‌های کاربری واقعی شوند. فیسبوک اعلام کرده این حساب‌ها و لایک‌های جعلی را شناسایی کرده است. حدود 99 درصد صفحاتی با بیش از 10 هزار لایک که گرفتار این لایک‌ها و حساب‌های کاربری جعلی شده بودند بعد از حذف و شناسایی خودکار به 3 درصد رسیدند.

این کمپانی با قرار دادن مراحل امنیتی بسیار سعی دارد تا از ثبت نام حساب‌های کاربری جعلی جلوگیری به عمل آورد زیرا لایک‌ها و حساب‌های جعلی اطلاعات اشتباه را در اختیار مردم و دیگر شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهند. به تازگی این کمپانی هزینه بسیار زیادی روی خبرهای جعلی منتشر شده کرد و تا به امروز توانسته با خبرهای جعلی هم مبارزه کند. بنابراین باید گفت این کمپانی مصمم است تا اخبار، حساب‌های کاربری و لایک‌های جعلی را از بین ببرد که می‌تواند خبر خوبی برای طرفدارانش باشد. برای خبرهای بیشتر از این کمپانی همراه دیجی رو باشید.

منبع theverge
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها