تهدید به اخراج به علت استفاده از محصولات اپل در چین

اخیرا گزارشی مبنی بر این منتشر شد که چگونه کمپانی اپل، با چالش فروش سالانه محصولاتش در چین مواجه شده است. ظاهرا برخی شرکت‌های چینی که خواستار حمایت از برند Huawei هستند به کارکنان خود در صورت خرید موبایل‌های Huawei به جای iphone، کمک هزینه‌های مالی ارائه می‌کنند.

با این حال، طبق گزارش منتشر شده از Nikkei Asian Review به نظر می‌رسد برخی کمپانی‌های چینی در تشویق کارکنان خود یک گام فراتر رفته و اختیار انتخاب برند را از زیر دستان آنها گرفته‌اند. در این گزارش آمده است که آنان، کارمندان خود را در صورتی که با آن‌ها در پروژه‌ی تحریم کردن اپل همکاری نکنند تهدید به اخراج می‌کنند. همچنین کمپانی‌های دیگر در اقدامی مشابه، تهدید به نپرداختن حقوق اضافی کارکنان استفاده کننده از محصولات اپل نموده‌اند.

در حقیقت این اولین بار نیست که شرکت‌های چینی در پس کمپانی‌های محلی صف آرایی می‌کنند. سال‌ها پیش در جدالی با ژاپنی‌ها بر سر تعدادی قطعه زمین، املاک تجاری متعلق به ژاپنی‌ها در جریان اعتراضات نابود و ویران گشت. نمونه‌ی دیگر زمانی بود که شرکت‌های بیزینس کره‌ای همچون هیوندای و لوته، پس از این که کره سیستم دفاعی موشکی آمریکایی را در کشور خود مستقر کرد، توسط چینیان تحریم گشتند.

باید دید که بالاخره این تحریم‌ها پایان می‌یابند یا خیر، اما این مسئله مغایرتی جدی در مقایسه با چند سال‌ پیش دارد که کمپانی اپل، کشور چین را یکی از بزرگترین بازارهای فروش جهانی خود نامیده بود و حتی شایعاتی مبنی بر این مطرح می‌شد که اپل به خواست مشتریان چینی خود تصمیم به ساخت آیفون‌هایی از طلا دارد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Ubergizmo
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید