آی پینز

پلی استیشن 5 از دقت 4K و 240 فریم در ثانیه پشتیبانی خواهد کرد

کمپانی سونی در نظر دارد تا چند سال آینده از نسل بعدی کنسول‌ «پلی استیشن» خود رو نمایی کند؛ اما سوال اینجاست که کنسول پلی استیشن 5 چه چیز مختص به خود را دارد که پلی استیشن 4 پرو با خود به همراه نداشته‌است. «مایکل بچر»، تحلیل‌گر بازی‌های رایانه‌ای، پیش‌بینی می‌کند که این کنسول بازی‌ها را در کیفیت 4K و با 240 فریم در هر ثانیه اجرا می‌کند. همچنین او احتمال داد که واقعیت مجازی نیز در پلی استیشن تعبیه شود.

پچر همچنین بیان کرد:

معلوم نیست سونی در نسل بعدی پلی استیشن خود چه ویژگی‌هایی را در نظر بگیرد، اما من فکر می‌کنم که حداقل کیفیت 4K و فریم ریت 240 و پشتیبانی از واقعیت مجازی را در کنسول خود جای دهد.

نظرات پچر بر پایه سوال‌هایی است که از سونی در مورد رقابتش با نسل بعدی کنسول‌های ایکس باکس مایکروسافت پرسیده می‌شود. در جایی که بسیاری باور دارند که نسل بعدی ایکس باکس بیش از یک دستگاه برای بازی است.

او به اظهارات خود نیز افزود:

هنور معلوم نیست که آیا سونی می‌خواهد از سرویس «PlayStation Now» و استریم استفاده کند یا خیر. و تعجب‌آور خواهد بود اگر بیش از 2 نسخه از این کنسول عرضه شود و من مطمئن نیستم که آیا سونی به تمام این تعهدات خود عمل می‌کند یا نه.

بعد از این اظهارات، بعضی‌ از کاربران پلی استیشن 4 پرو پشتیبانی دستگاه خود را زیر سوال بردند. به این معنی که تا به حال بازی‌هایی  که با کیفیت بالا در پلی استیشن 4 پرو بازی شده، یا به کیفیت واقعی 4K نبوده و یا 4K بوده اما با فریم ریت بسیار پایین اجرا می‌شده‌ است. در آخر اگر کاربری بخواهد بازی 4K را در پلی استیشن 5 در آینده بازی کند، به احتمال زیاد این امر با تکنولوژی استریم انجام بشود؛ یعنی پردازش کل بازی در یک مرکز پردازش انجام شود و فقط تصویر بازی برای کاربر به نمایش درآید.

منبع UberGizmo
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها