کارت گرافیک 7 نانومتری AMD امسال عرضه خواهد شد

در هفته‌های گذشته، صحبت‌های زیادی راجع به کارت گرافیک‌های جدید انویدیا صورت گرفته و به نظر می‌رسد که AMD نمی‌خواهد رقیب سنتی در مرکز توجهات باقی بماند. این شرکت اعلام کرد که اولین کارت گرافیک مبتنی بر فناوری 7 نانومتری را امسال عرضه خواهد کرد.

AMD قبلا تایید کرده بود که فناوری‌های 6 نانومتری جدیدش توسط TSMC تولید خواهد شد، زیرا پیمان‌کار قبلی، GlobalFoundries، اعلام کرد که تمامی توسعه‌های 7 نانومتری خود را تعطیل خواهد کرد.

اِی اِم دی در یک نشست خبری اعلام کرد که مرحله‌ی بعدی برنامه‌هایش، ایجاد خط تولید محصولات 7 نانومتری است. در همین راستا، اولین پردازنده‌ی گرافیکی در اواخر سال 2018 و اولین پردازنده‌های مرکزی، مبتنی بر فناوری Zen 2 x86 64 bit، در 2019 عرضه می‌شوند.

هنوز جزئیات زیادی از این پردازنده‌ی گرافیکی مشخص نشده، اما AMD در رویداد کامپیوتکس در ماه ژوئن گذشته قدرت آن را در معرض نمایش گذاشت. این کارت گرافیکی در واقع براساس نسخه‌ی بهبود یافته‌ی معماری Vega خواهد بود که AMD سال گذشته معرفی کرد. می‌توان انتظار داشت که این کارت گرافیک سرعت کلاک بیشتر، پهنای باند حافظه‌ی بسیار بالا و مقرون به صرفگی انرژی زیادی را به کاربران ارائه کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Ubergizmo
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar