اسنپدراگون 855 در بنچ‌مارک‌ها رویت شد

بیشتر گوشی‌های پرچم‌دار امسال مجهز به پردازنده‌ی اسنپدراگون 855 شرکت کوالکام بودند. این به این معنی است که در ۲۰۱۹، باید منتظر قطعه‌ی بعدی باشیم که بسیاری بر این باورند که این قطعه، اسنپ‌دراگون ۸۵۵ خواهد بود. با این اوصاف، عملکرد ۸۵۵ تا چه حد می‌تواند قدرتمند باشد؟

شاید هنوز برای گمانه‌زنی زود باشد، اما به نظر می‌رسد که بنچ‌مارک‌های آنلاین عملکرد این پردازنده را به نمایش گذاشته‌اند. نام “اسنپ‌دراگون” به صورت خاص مورد اشاره قرار نگرفته، اما اسم رمز آن، یعنی “msmnile” استفاده شده است. براساس بنچ‌مارک‌ها، عملکرد تک هسته‌ای این پردازنده ۳۶۹۷ و عملکرد چندهسته‌ای آن ۱۰۴۶۹ می‌باشد.

این امتیاز‌ها حاکی از آنند که اسنپ‌دراگون همان‌طور که انتظار می‌رفت، از‌ نسل پیشین خود قدرتمند‌تر است. با این‌حال، در مقایسه‌ی همیشگی پردازنده‌ها با پردازنده‌های اختصاصی اپل، عملکرد این قطعه به نسبت A11 Bionic که امتیاز ۴۳۰۰ را دریافت کرد، ضعیف‌تر است. با این‌حال، در تست چندهسته‌ای، امتیاز ۸۵۵ با A11 برابری می‌کند؛ اما باید توجه داشت که A11 در نسل قبلی آیفون‌ها به کار رفته بود و A12 که امسال در گوشی‌های اپل به کار خواهد رفت، بی‌شک عملکرد بهتری دارد.

در هر حال، بنچ‌مارک نمی‌تواند لزوما به معنای قدرت یا ضعف یک گوشی همراه باشد و باید تا زمان عرضه‌ی موبایل برای قضاوت صبر کرد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها