این خودران تمام برقی می‌تواند تبدیل به سالن خانه شما شود [تماشا کنید]

این خودران تمام برقی می‌تواند تبدیل به سالن خانه شما شود [تماشا کنید]

یکی از خودروهایی که می‌توان تنها در فیلم‌های Sci-fi دید، اتومبیل خودران NIO EVE است که تمام اجزای آن پر از فناوری‌های جدید است که فقط در فیلم‌ها می‌توان دید، ولی فیلم‌ها هم گاهی اوقات تبدیل به واقعیت در زندگی‌های روزمره می‌شوند. به تازگی کارخانه خودروسازی چینی NextEV خودروی مفهومی EVE را به کنفرانس SXSW آورده است. این خودران برقی توانسته چشم تمام بازدیدکنندگان را به سوی خود جلب کند.

یکی از هدف‌های این کارخانه چینی ساخت این اتومبیل برقی خودران تا سال 2020 میلادی است؛ تا سه سال دیگر باید شاهد خودران‌های برقی در اکثر خیابان‌های جهان باشیم. دیگر مالکان این خودرو نگران دنده عوض کردن و گرفتن کنترل فرمان خودرو نباید باشند و تنها کافی است در خودروی خود بنشینند و به استراحت بپردازند!

این خودران برقی می‌تواند رقیبی برای مرسدس F 015 یا پژو Instinct باشد که هر دوی خودروهای مذکور دارای فناوری‌های به روز هستند و در عین حال خودروهای لوکس به شمار می‌آیند. داخل این خودروی مفهومی صندلی‌ها به طرز متفاوتی نصب شده‌اند که حس و حال فضای سالن خانه را به سرنشینانش یادآوری می‌کند. فناوری هوش مصنوعی با اسم NOMI کنترل این خودرو را بدست می‌گیرد و با سنسورهای تعبیه شده می‌تواند به شما بگوید که چه حسی دارید (آیا خسته‌اید، خوشحال یا غمگین هستید و …). به علاوه این خودروی مفهمومی می‌تواند علایق سرنشینانش را به مرور زمان یاد بگیرد و با نمایشگر بزرگی که در داخل کابین نصب شده موسیقی و فیلم‌ها یا اطلاعات مورد نیاز آن‌ها را نشان بدهد و پخش کند.داخل این خودروی لوکس و زیبا طوری طراحی شده که 6 سرنشین را به راحتی در خود جای می‌دهد و برای مسافرت‌های با مسیر طولانی یکی از گزینه‌های عالی به شمار می‌رود. بعضی از صندلی‌های این خودرو همانند صندلی‌های کلاس درجه یک هواپیما باز می‌شود و تبدیل به یک تخت می‌شود. حتی داخل خودرو جا برای گذاشتن ساک و چمدان نیز وجود دارد. درب‌های این خودران ریلی است و جنس آن‌ها تمام شیشه‌ای است بنابراین نور خورشید همیشه داخل خودرو وجود خواهد داشت، اما همانند خودروهای تسلا مدل S بدنه این خودرو به صورت خودکار می‌تواند نور طبیعی داخل خودرو را تنظیم کند. همچنین سقف شیشه‌ای این خودرو با دو لایه مجهز به فناوری واقعیت افزوده است که نوآوری برای این خودروی چینی محسوب می‌شود.لازم به ذکر است که این خودرو مفهومی برای تبدیل شدن به خودروی واقعی و راه پیدا کردن به جاده‌های جهان راه طولانی در پیش دارد ولی با فناوری‌های موجود در آن یکی از بهترین خودروهای مفهومی معرفی شده به بازار خودروهای جهان است. خودروسازان مطرح در جهان برای به روز بودن محصولاتشان روی به فناوریهای امروزی روی آورده‌اند از جمله فناوری‌هایی همچون هوش مصنوعی و واقعیت افزوده توانسته‌اند به دنیای خودرو معرفی شوند. به نظر شما آیا می‌توان انتظار ورود اتومبیل‌های خودران را در ایران داشت؟ ما منتظر شنیدن نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
نوید بی باک

معلومه که نه

محمد داوری

جالبه