انفجار «فیت بیت فلکس 2» به علت نقص دستگاه نبوده است

چند روز پیش، گفته شده بود که یکی از دست‌بندهای «فیت بیت فلکس 2» (Fitbit Flex 2) در مچ دست یک کاربر منفجر شده و تحقیقات پیرامون این حاثه آغاز گردیده است. حال خبر رسیده که فیت بیت بررسی‌های خود را به اتمام رسانده و اعلام کرده که هیچ نقصی در دستگاه وجود نداشته است. این طور که گفته شده، تحقیقات پیرامون این حادثه توسط یک “شرکت شخص ثالث پیشرو در زمینه تجزیه و تحلیل خرابی” انجام شده است. نتایج به دست آمده از این تحقیقات و همچنین بررسی‌های به عمل آمده توسط خود فیت بیت نشان می‌دهند که این آسیب از عوامل خارجی نشأت گرفته است.

این شرکت هیچ جزئیاتی راجع به اینکه دقیقاً چه نوع عوامل خارجی در انفجار دست‌بند نقش داشته، ارائه نکرده است. همچنین تاکنون هیچ شکایت مشابهی دریافت نشده است. شایان ذکر است که دینا میچل (Dina Mitchell)، زنی که فیت بیت فلکس 2 بر روی مچ دستش منفجر شده، در بخش اورژانس یکی از مراکز درمانی ویسکانسین تحت درمان قرار گرفته و مرخص شده است.

فیت بیت نیز اظهار داشته کسانی که علاقه‌مند به خرید دست‌بند 100 دلاری این شرکت هستند، همچنان می‌توانند بدون نگرانی از بابت حوادث مشابه، اقدام به تهیه محصول مورد نظر خود کنند. با توجه به اینکه فیت بیت فلکس 2 از حدود یک سال پیش در دسترس قرار گرفته و هیچ حادثه‌ای در مورد آن گزارش نشده (حداقل در این ابعاد) می‌توان گفت این ابزار از امنیت کافی برخوردار است.

منبع phonearena
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.