دستیار هوشمند گوگل در حال حاضر تنها به گوشی‌های پیکسل اختصاص دارد

دستیار هوشمند گوگل (Google Assistant) دستیار صوتی جدید این کمپانی است که راه خود را به چندین سرویس و محصول جدید این کمپانی نظیر پیام رسان گوگل الو، گوگل هوم و گوشی‌های پیکسل باز کرده است. اما آیا می‌توان امیدوار بود این دستیار هوشمند راهی سایر گوشی‌های اندرویدی نیز شود؟

متاسفانه پاسخ منفی است و گوگل تأیید کرده ویژگی Google Assistant در حال حاضر یک ویژگی اختصاصی برای گوشی‌های پیکسل است: «ویژگی‌های مشخصی نظیر دستیار گوگل وجود دارند که در حال حاضر تنها به گوشی‌های پیکسل اختصاص دارند تا زمانیکه در آینده تصمیم بگیریم این ویژگی را به سایر گوشی‌ها نیز گسترش دهیم. با این حال در حال حاضر با انحصار برخی از این ویژگی‌ها به گوشی‌های پیکسل، قصد داریم با دقت بازخورد و واکنش کاربران را نسبت به آن‌ها در نظر بگیریم.»

چنین حرکتی چندان جدید نیست و اپل نیز هر ساله در قبال آیفون‌های جدید چنین تصمیمی می‌گیرد و ویژگی و امکانات منحصر به فردی به مدل جدید خود اختصاص می‌دهد که سایر مدل‌ها از دریافت آن‌ها محروم می‌مانند.

به عنوان مثال، سیری در سال 2011 برای اولین بار بر روی آیفون 4S قرار گرفت و گوشی‌های قدیمی‌تر قادر به دریافت آن نبودند. بنابراین تصمیم گوگل برای اختصاص ویژگی‌های جدید به پیکسل‌ها چندان غافلگیر کننده نیست هرچندکه امیدواریم در آینده طرز فکر گوگل تغییر کند و گوشی‌های بیشتری قادر به استفاده از ویژگی‌های جدید باشند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید