دانلود اپلیکیشن‌ها از گوگل پلی رکورد 11.1 میلیارد را شکست

گوگل پلی فروشگاهی است که بیش از دو میلیون اپ مختلف را در خود جای داده است و کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی می‌توانند آنها را دانلود و استفاده کنند. باور این موضوع سخت است که شش سال پیش این فروشگاه با نام Android Market و تنها با 30 هزار اپلیکیشن کار خود را آغاز کرد و اکنون در بین فروشگاه‌های مجازی به غولی بدل شده است، به طوری که بدون بعضی از برنامه‌های کاربردی آن زندگی کاربران مختل می‌شود.

طبق گزارشی که توسط  Sensor Tower منتشر شده، تعداد نصب اپلیکیشن‌ها از گوگل‌پلی استور درحدود 11.1 میلیارد دانلود در سه ماهه اول سال جاری میلادی اعلام شده است که افزایش 6.7 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

در فروشگاه Google Play تعداد بازی‌ها، پنج برابر تعداد اپلیکیشن‌های کاربردی است که نسبت به اپ‌های مرتبط، رشد یک درصدی را در سه ماهه‌ی ابتدای سال2016  نشان می‌دهد. اپلیکیشن‌های موجود در دسته عکاسی گوگل پلی استور در این بازه‌ی زمانی با 20 درصد، بیشترین رشد را از نظر تعداد دانلودها داشته‌اند. در فاصله‌ی زمانی ماه ژانویه تا مارس، دانلود بازی‌ها در این فروشگاه نسبت به اپلیکیشن‌های دیگر با نسبت ۴ به ۱ بیشترین تعداد دانلودها را به خود اختصاص داده است.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی Sensor Tower  در سه ماهه نخست سال 2016 سه اپلیکیشن برتر از نظر تعداد دانلود‌ها از گوگل پلی همگی در دسته‌‌ی شبکه‌های اجتماعی قرار دارند؛ پیام‌رسان فیسبوک، شبکه اجتماعی فیسبوک، و اسنپ‌چت.

بازی معروف و محبوب Candy Crush Jelly Saga در این رتبه بندی مقام چهارم را از آن خود کرده و Pandora در جایگاه پنجم تکیه زده، در رتبه هفتم نام آشنای اینستاگرام خودنمایی می‌کند و واتس آپ نیز جایگاه 12 را اشغال کرده است.

نمودار گرافیکی زیر رشد تعداد دانلود از فروشگاه گوگل پلی را در حالی که شامل بیش از 2 میلیون اپلیکیشن است نشان می‌دهد .

نمودار گرافیکی رشد تعداد دانلود از فروشگاه گوگل پلی
نمودار گرافیکی رشد تعداد دانلود از فروشگاه گوگل پلی

در فهرست زیر نیز می‌توانید اپلیکیشن‌های دارای رتبه اول تا بیست از نظر دانلود از فروشگاه Google Play را مشاهده نمایید.

فهرست بیست اپلیکیشن برتر از نظر دانلود
فهرست بیست اپلیکیشن برتر از نظر دانلود
آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.