گوگل برنامه‌ی Allo را هم از دسترس خارج می‌کند!

گوگل اعلام کرده که قصد دارد برنامه‌ی الو را ببندد و به اجرای یکی دیگر از نر‌م‌افزارهای چت ناموفق خود خاتمه دهد. با توجه به این که در ماه آپریل گوگل سرمایه‌گذاری در برنامه ی الو را متوقف کرده بود، این خبر خیلی هم غافل‌گیرکننده نیست. آن زمان آنیل ساباروال، رییس گروه ارتباطات در گوگل، اشاره کرده بود که «الو به طور کلی به آن سطح از جذابیتی که انتظارش را داشته‌اند نرسیده است».

گوگل اعلام کرده که الو تا مارچ 2019 کار خواهد کرد و کاربران تا ‌آن زمان فرصت دارند که اطلاعات مکالمات خود را استخراج کنند. با توجه به این که شرکت وریزون نرم‌افزار آرسی‌اس چت (ٍRCS) را به طور رسمی در 6 دسامبر بر گوشی‌های Pixel 3 و Pixel 3 XL اجرا کرد، زمان‌بندی برنامه‌ریزی شده برای بسته شدن الو مناسب است.

برخلاف الو، آرسی‌اس چت به صورت Carrier-based پیاده‌سازی می‌شود و برای iMessage (برنامه چت در آیفون) رقیبی خواهد بود که گوگل سال‌هاست در پی یافتن آن در اندروید است. هرچند این برنامه در واقع توسط گوگل راه اندازی نشده است.

همچنین لازم است که اشاره کنیم که آرسی‌اس چت با برنامه‎‌ی Google’s Hangouts Chat فرق دارد؛. Hangouts Chat نسخه‌ی دوباره‌نام‌گذاری شده‌ی Hangouts است که برای کاربران تجاری طراحی شده و نهایتا جایگزین برنامه‌ی Hangouts خواهد شد و بیشتر به سرویس Slack  شباهت دارد. گوگل می‌گوید که به زودی  Hangouts Chat و اپلیکیشن Meet (که با آن تماس ویدیویی می‌توان برقرار کرد) هر دو در دسترس کاربران خواهند بود.

بیشتر بخوانید: Google Hangouts در سال 2020 از دسترسی کاربران خارج می‌شود

منبع theverge

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar