مایکروسافت اج (Microsoft Edge) مبتنی بر کروم طراحی شده و برای مک هم عرضه خواهد شد

در روزهای گذشته گزارش شد که شرکت مایکروسافت روی مرورگر مبتنی بر کروم برای ویندوز 10 مشغول کار است. حال به تازگی ردموندی‎ها اعلام کردند، براساس پروژه Chromium می‌خواهند چنین مرورگری را ارائه دهند.

این یعنی مرورگر مایکروسافت بر مبنای همان موتور رندر وبی قرار دارد که کروم گوگل نیز از آن بهره می‌گیرد. مایکروسافت افزود با پروژه Chromium موجب بهبود دیگر مرورگرها خواهد شد و تنها شامل مرورگر اختصاصی این کمپانی نمی‌شود.

Joe Belfiore یکی از مدیران ارشد بخش ویندوز مایکروسافت در مصاحبه‌ای اظهار داشت:

افراد با مرورگر مایکروسافت اج تجربه‌ی بهتری با تمامی وب سایت‌ها خواهند داشت و در سوی دیگر عمر باتری نیز در تمامی سیستم‌های ویندوزی بهبود پیدا می‌کند.

مایکروسافت سخت روی مرورگر جدید خود مشغول به کار است و فناوری جدید را سال آینده به کار می‌گیرد. از آنجایی که این پروژه منبع باز محسوب می‌شود، برخی علاقمندان می‌توانند از هم اکنون برنامه‌هایی را برای آن توسعه دهند.

علاوه بر موارد فوق، Belfiore افزود در حال حاضر اج برای تمامی نسخه‌های ویندوز دردسترس است و به زودی شاهد انتشار آن برای مک خواهیم بود. هنوز مشخص نیست که این عرضه برای سیستم عامل اپل چه زمانی خواهد بود اما انتظار می‌رود تا سال 2019 این اتفاق بیفتد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید