مدیرعامل گوگل تایید کرد؛ احتمال اضافه شدن تبلیغات در گوگل مپس!

گوگل مپس یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های گوگل می‌باشد. بسیاری از کاربران گوگل تقریباً هر روز با این سرویس سر و کار دارند. گوگل مپس با داشتن دقیق‌ترین نقشه‌های دنیا، به‌روزرسانی کردن اطلاعات درباره ترافیک‌های جاده‌ای و هزاران خدمات دیگر کاربران بسیاری را برای خود جمع و جور کند. البته یکی از ویژگیهای جالب گوگل مپس اضافه کردن نظرات و بازخوردهای کاربران از مکان‌هایی مانند رستوران‌ها و مراکز خرید به صورت رایگان است. این بدان معناست که هر کاربری می‌تواند این گزینه را فعال کند و بدون هیچ نگرانی درباره مقصد خود نظرات مختلف را تماشا کند و بخواند.

البته این گزینه به زودی تغییر پیدا می‌کند. به تازگی یکی از تحلیل‌گران وال استریت ژورنال با ساندر پیچای «مدیرعامل گوگل» درباره این قابلیت گوگل مپس مصاحبه کرده است و در این گزارش آمده که به احتمال زیاد گذاشتن تبلیغ در گوگل مپس رایگان نخواهد بود. همانطوری که همه می‌دانیم در چندین ماه گذشته تغییرات اساسی در گوگل مپس ایجاد شده است.

مدیرعامل گوگل در طی این مصاحبه گفت:

اگر شما گوگل مپس را در یک روز تعطیل یا بعدازظهر روز جمعه باز کرده باشید، بیشتر به دنبال پیدا کردن جایی برای نوشیدن، خوردن یا خرید هستید. ما بازخوردهای فراوانی از کاربرانمان داشتیم که پیشنهاد داده بودند تبلیغاتی را هم در گوگل مپس اضافه کنیم که فعالیت کاربران با این اپ آسان‌تر و جذاب‌تر شود. در نتیجه من فکر می‌کنم در آینده نزدیک به طور برنامه‌ریزی شده کاربران می‌توانند تبلیغات مختلفی را در گوگل مپس مشاهده کنند و راحت‌تر تصمیم به خرید و یا انتخاب مقصد خود بگیرند.

البته ساندر پیچای در این گفتگو تاریخ دقیق اضافه شدن تبلیغات به گوگل مپس را اعلام نکرده است ولی به احتمال زیاد در آینده نه چندان دور می‌توان این قابلیت را در گوگل مپس دید. شاید در آینده شما بتوانید پیشنهاداتی از گوگل برای انتخاب مقصد خود بگیرید و یا گوگل با توجه به علایقتان برایتان مکان‌های مشخصی را تبلیغ خواهد کرد. در هر صورت برای دیدن این قابلیت جدید باید صبر کرد. بنابراین برای خبرهای بیشتر از کمپانی غول پیکر گوگل همراه دیجی رو باشید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها