فلای تودی

گوریلا گلس 5 با عرضه گلکسی نوت 7 وارد بازار خواهد شد

روز گذشته کمپانی شناخته شده کورنینیگ (Corning) که در زمینه تولید محافظ صفحه نمایش برای تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند فعالیت می‌کند، نسل جدید محصولات خود با نام گوریلا گلس 5 (Gorilla Glass 5) را معرفی کرد و در همین مدت بسیار کوتاه سوالات و گمانه‌زنی‌های مختلفی پیرامون این محصول جدید مطرح شده است. اما بنا به اطلاعاتی که کورنینگ در اختیار نشریات قرار داده، گوریلا گلس 5 در حال حاضر فاز تجاری خود را آغاز کرده و انتظار می‌رود تا آخر سال جاری میلادی در تولیدات برخی برندهای شاخص جهانی به کار گرفته شود. حالا اینکه منظور از این برندهای شاخص دقیقاً چه کمپانی‌هایی هستند و در کدام یک از ماه‌هایی انتهایی سال می‌توانیم منتظر مشاهده گوریلا گلس 5 در گوشی‌های پرچمدار بازار باشیم، هنوز به طور دقیق مشخص نیستند.

معرفی گوریلا گلس 5
روز گذشته کمپانی شناخته شده کورنینیگ نسل جدید محصولات خود با نام گوریلا گلس 5 را معرفی کرد.

جالب اینکه در ماه‌های انتهایی سال جاری، پرچمدارهای جدید سامسونگ و اپل، یعنی گلکسی نوت 7 و آیفون 7، نیز روانه بازار خواهند شد و با توجه به هزینه سرسام آوری که تعویض یک صفحه نمایش 5.7 اینچی AMOLED، مانند آنچه که گفته شده در گلکسی نوت 7 شاهد خواهیم بود در بر دارد، مطمئناً استفاده از شیشه‌های گوریلا گلس 5 در این دو گوشی پرطرفدار، باعث خوشنودی طرفداران آن‌ها خواهد شد. البته بنا به ادعای نشریات کره‌ای به نظر می‌رسد هر دو گوشی پرچمدار مذکور در نهایت با تکنولوژی گوریلا گلس 5 وارد بازار خواهند شد.

در ترجمه‌ای که مترجم گوگل از متن اخبار کره‌ای ارائه داده، این طور آمده است که: «گوریلا گلس 5 همراه با گلکسی نوت 7 در تاریخ 7 اوت (17 مرداد) برای اولین بار وارد بازار شده و از آن رونمایی خواهد شد». به نظر می‌رسد تاریخ اشاره شده، در واقع تاریخ عرضه فبلت جدید سامسونگ در کشور کره خواهد بود. زیرا پیش از این سامسونگ خبر از معرفی رسمی گلکسی نوت 7 در تاریخ 2 اوت (12 مرداد) داده بود و به علاوه گفته شده که این محصول بلافاصله پس از معرفی، برای پیش خرید کردن در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت.

گوریلا گلس 5
گوریلا گلس 5 باعث مقاومت صفحه نمایش گوشی در هنگام سقوط از ارتفاع حداکثر 1.6 متری بر روی سطح بتنی خواهد شد.

قبلاً نیز هنگام رونمایی از گوریلا گلس 4، کورنینگ اظهار داشته بود که محصول مذکور جهت مقاوم نمودن صفحه نمایش گوشی در هنگام سقوط از ارتفاع حدود یک متری (صفحه نمایش به طرف زمین) بر روی سطح بتنی یا سطوح سخت دیگر، طراحی شده است و نکته جالب اینکه با فاصله کمی از این خبر، اعلام شد گوشی گلکسی آلفا سامسونگ اولین گوشی مجهز به این ویژگی خواهد بود. البته در سال جاری هیچ خبر رسمی در رابطه با مجهز بودن گلکسی نوت 7 به گوریلا گلس 5 منتشر نشده ولی با این حال نباید این نکته را از یاد برد که سامسونگ در چند سال اخیر جزو سرمایه‌گذاران کورنینگ بوده و شاید معرفی گوریلا گلس 5 درست دو هفته قبل از رونمایی گلکسی نوت 7، تنها یک اتفاق ساده نباشد!

یکی دیگر از نکات جالب پیرامون گوریلا گلس 5 این که، کورنینگ این بار خبر از افزایش مقاومت این محصول داده به طوری که با سقوط از ارتفاع حداکثر 1.6 متری بر روی سطح بتنی، قادر به حفاظت از صفحه نمایش گوشی خواهد بود. در نهایت با توجه به اینکه تعویض صفحه نمایش پرچمدار کنونی سامسونگ، یعنی گلکسی اس 7 اج، حدود 300 دلار هزینه در بر دارد، می‌توان تصور کرد که این هزینه در مورد گلکسی نوت 7 تا چه حد بالا خواهد بود، بنابراین هر نوع محافظی که بتواند از صفحه نمایش این محصول جدید به خوبی محافظت نماید، به طور قطع مورد استقبال کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد