شیشه محافظ جدید کورنینگ با نام «گوریلا گلس ویکتوس» معرفی شد [تماشا کنید]

کورنینگ امروز نسل جدیدی از شیشه‌های محافظ گوریلا گلس (Gorilla Glass) را معرفی کرد. البته این بار خبری از شماره‌گذاری عددی نیست و به جای گوریلا گلس 7، نام ویکتوس (Victus) برای آن انتخاب شده است. این شیشه جدید آلومینوسیلیکات نوید مقاومت قابل توجهی در برابر خراش و سقوظ از ارتفاع را می‌دهد و عملکرد آن در مقایسه با محصولات رقیب و حتی نسل‌های قدیمی‌تر گوریلا گلس بسیار بهبود یافته است.

در آزمایش‌های انجام شده، ویکتوس نشان داده که در برابر سقوط از ارتفاع حداکثر 2 متری بر روی سطوح سخت کاملاً مقاوم است. این یعنی گوشی‌های آینده در صورتی که از ارتفاعی تقریباً برابر قد انسان بر روی سطح بتنی سقوط کنند، صدمه‌ای نخواهند دید و این فوق العاده است.

این در حالی است که به گفته شركت سازنده، شیشه‌های محافظ سایر شرکت‌ها، معمولاً با سقوط از ارتفاع 0.8 متری خرد می‌شوند! گوریلا گلس 5 در سقوط از ارتفاع 1.6 متری 80 درصد شانس سالم ماندن داشت و گوریلا گلس 6 هم با وجود بهبود دادن این مقاومت (به خصوص در برابر سطوح سخت)، هیچ تغییری در ارتفاع تضمین شده، ایجاد نکرد.

شیشه محافظ گوریلا گلس ویکتوس

گوریلا گلس ویکتوس همچنین در برابر خراش هم مقاومت بیشتری دارد. در تست مقاومت سنجی Knoop (که بر روی نیروی اعمال شده تمرکز دارد و از الماس برای انجام خراش روی صفحه استفاده می‌کند)، شیشه جدید کورنینگ زیر بار 8 نیوتنی تنها یک خراش جزئی برداشت در حالی که یک نمونه از شیشه‌های رقیب با رسیدن به نیمی از این فشار به شدت آسیب دید.

این طور که گفته شده، سامسونگ اولین شرکتی خواهد بود که گوشی هوشمند مجهز به گوریلا گلس ویکتوس را روانه بازار می‌کند و این اتفاق در آینده‌ای نزدیک رخ خواهد داد. سایر تولید کنندگان هم در حال حاضر مشغول کار بر روی گوشی‌های پرچمدار خود با شیشه محافظ جدید کورنینگ هستند اما هنوز هیچ اطلاعاتی در رابطه با آن‌ها ارائه نشده است.

در ادامه می‌توانید ویدیویی را که از مراحل انجام تست بر روی گوریلا گلس ویکتوس و مقایسه آن با محصولات رقیب منتشر شده، تماشا کنید:

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها