چگونه از دسترسی اپ‌های اندرویدی به اینترنت در پس زمینه جلوگیری کنیم؟

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که مایلند تا از دسترسی اپ‌های اندرویدی به اینترنت در پس زمینه جلوگیری کرده و مانع اشتراک‌گذاری دیتاهای گوشی با منابع نامشخص شوند، پس این مقاله برای شماست. با غیرفعال کردن ویژگی مصرف داده‌ها یا همان Data Usage نه تنها اطلاعات شما در امان خواهد بود و باتری گوشی اندرویدتان دیرتر خالی می‌شود، بلکه به شما این اطمینان داده خواهد شد که هیچ کدام از این اپلیکیشن‌های نصب شده، کاری برخلاف میل شما در پس‌زمینه انجام نمی‌دهند.

برای مثال ممکن است یک برنامه ضبط تماس‌های آفلاین با دسترسی‌ای که به اطلاعات شما دارد، مقدار زیادی از این دیتاها را به سرور شخص ثالث انتقال داده و به تجزیه و تحلیل آن‌ها بپردازد! هیچکس دوست ندارد اطلاعات شخصی خود را به این شیوه در اختیار دیگران قرار دهد. اما دیگر لازم نیست نگران باشید چرا که در ادامه این مقاله، ما در دیجی‌ رو به شما یاد می‌دهیم تا با غیر فعال کردن دسترسی اپلیکیشن‌ها به اینترنت در پس زمینه، هم حجم اینترنت کمتری مصرف کرده و هم از اطلاعات خود محافظت کنید. پس با ما همراه شوید.

استفاده از اینترنت در پس زمینه را برای اپلیکیشن‌های اندرویدی متوقف کنید

 1. برای جلوگیری از دسترسی اپ‌های اندرویدی به اینترنت در پس زمینه، قبل از هرچیزی باید روی آیکون برنامه مورد نظر رفته و چند ثانیه انگشت‌تان را روی آن نگه دارید، سپس درست همانند تصویر زیر از منوی ظاهر شده گزینه App Info را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بعضی از دستگاه‌ها این گزینه را تنها با نماد آیکون “i” نمایش می‌دهند.
  چگونه از دسترسی اپ‌های اندرویدی به اینترنت در پس زمینه جلوگیری کنیم؟ 1
 2. در مرحله بعدی، می‌توانید به صفحه تنظیمات گوشی رفته و مقصد Settings -> Apps and Notifications را دنبال کنید. حالا به بخش See all apps رفته تا بتوانید لیست کامل اپلیکیشن‌های نصب شده روی دستگاه اندرویدی خود را مشاهد کنید. در این قسمت می‌توانید روی هر برنامه‌‌ای که می‌خواهید دسترسی به اینترنت آن را در پس زمینه متوقف کنید، رفته تا به طور مستقیم به صفحه App Info ارجاع داده شوید.
  چگونه از دسترسی اپ‌های اندرویدی به اینترنت در پس زمینه جلوگیری کنیم؟ 2
 3. حالا با آمدن به این بخش، روی عبارت Mobile data and WiFi رفته و کلید کنار گزینه Background data را غیرفعال کنید. با انجام این کار اپلیکیشن مورد نظر از ارسال و دریافت اطلاعات شما در پس زمینه خودداری خواهد کرد. اما باید به خاطر داشته باشید که هر زمان اپ مذکور را باز کردید از اینترنت گوشی هوشمندتان استفاده خواهد کرد.
  چگونه از دسترسی اپ‌های اندرویدی به اینترنت در پس زمینه جلوگیری کنیم؟ 3
 4.  اگر قصد دارید دسترسی اینترنت را برای برنامه‌ای به طور کامل قطع کنید (حتی زمانی که اپ را باز کرده‌اید)، باید کلید گزینه‌های Disable WiFi و Disable Data Usage را فعال کنید. با این‌کار دسترسی برنامه‌ مورد نظر شما حتی در زمان فعال بودن اینترنت وای‌-فای و یا اینترنت همراه نیز محدود خواهد شد.به خاطر داشته باشید که این ویژگی تنها روی اندروید 11 قابل فعال‌سازی و دسترسی خواهد بود، پس اگر می‌خواهید از آن استفاده کنید باید حتما سیستم عامل دستگاه خود را ارتقاء دهید.
  چگونه از دسترسی اپ‌های اندرویدی به اینترنت در پس زمینه جلوگیری کنیم؟ 4
 5. اگر از اندروید 10 و یا نسخه‌های پایین‌تر استفاده می‌کنید، باید به قسمت Data Usage رفته و کلید گزینه Background data را غیرفعال کنید.
  چگونه از دسترسی اپ‌های اندرویدی به اینترنت در پس زمینه جلوگیری کنیم؟ 5
 6. در سیستم عامل MIUI شیائومی آپشنی برای غیرفعال کردن استفاده از اینترنت در پس زمینه وجود ندارد اما شما می‌توانید به طور کامل استفاده اپ مورد نظرتان از اینترنت را قطع کنید. برای این‌کار کافیست تا طبق مراحل اول و دوم همین مقاله، به قسمت App Info رفته و مطابق تصویر زیر Restrict data usage را انتخاب کنید. حالا تیک گزینه‌های WiFi و Mobile data را برداشته و روی عبارت OK کلیک کنید.
 7. چگونه از دسترسی اپ‌های اندرویدی به اینترنت در پس زمینه جلوگیری کنیم؟ 6

از دسترسی اپ‌های اندرویدی به اینترنت در پس زمینه جلوگیری کنید

با استفاده از راهنمای قدم به قدم امروز شما می‌توانید از دسترسی اپ‌های اندرویدی به اینترنت در پس زمینه گوشی جلوگیری کرده و یا اتصال آن‌ها را به اینترنت به‌طور کامل قطع کنید. در اکثر گوشی‌های اندروید صرف‌نظر از برند و نسخه سیستم عامل‌ آن‌ها، این روند کاملا شبیه به دستورات فوق است. تنها کافیست تا به صفحه App Info مراجعه کرده و استفاده از اینترنت را در این بخش غیرفعال کنید. اگر ترفند این مقاله را اعمال کرده‌اید و یا قصد این کار را دارید، خوشحال می‌شویم تجربیات، سئوالات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع Beebom
guest
1 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها