آموزش حذف خودکار پیام های تلگرام

تلگرام اخیراً با انتشار به‌روزرسانی جدید، امکان حذف خودکار پیام های موجود در چت‌های شخصی، چت‌های گروهی و حتی کانال‌ها را برای کاربران خود فراهم کرده است. البته پیش از این هم تلگرام ویژگی تایمر Self-Destruct یا خود مخرب را هنگام استفاده از چت مخفی (Secret Chat) برای کاربران تعبیه کرده بود اما به‌روزرسانی جدید مشابه این قابلیت را برای چت‌های عادی نیز امکان‌پذیر کرده است. امروز در دیجی رو قصد داریم نگاه دقیق‌تری به این آپدیت تلگرام داشته و ببینیم چطور می‌توان از این قابلیت جدید روی دستگاه‌های خود بهره ببرید. پس با ما در ادامه همراه شوید.

بیشتر بخوانید:

حذف پیام به صورت خودکار در تلگرام

تفاوت عمده‌ای بین حذف خودکار پیام به شیوه جدید و حذف پیغام‌های چت مخفی یا همان Secret chat در تلگرام وجود دارد. برخلاف چت مخفی، تایمر حذف خودکار از زمانی که پیام را ارسال می‌کنید آغاز می‌شود نه از زمانی که مخاطب آن را می‌خواند! به همین دلیل باید در نظر داشته باشید که پیام ارسالی شما ممکن است قبل از آنکه توسط گیرنده خوانده شود، منقضی و حذف شود. مدت زمان تایمری که در حال حاضر می‌توانید از بین آن برای پیام‌های ارسالی خود در تلگرام انتخاب کنید، 24 ساعت و 7 روز است.

حذف خودکار پیام‌های شخصی در تلگرام

برای حذف خودکار پیام شخصی که برای مخاطبتان در تلگرام ارسال می‌کنید کافیست تا مراحل زیر را به ترتیب پیش ببرید:

  1. طبق تصویر زیر یکی از چت‌های تلگرام خود را باز کرده، روی سه نقطه عمودی موجود در بالا سمت راست صفحه کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه‌ی “Clear History” را انتخاب کنید. حالا که این گزینه را انتخاب کردید صفحه کوچکی ظاهر شده که در قسمت زیر آن آپشن Auto-delete messages in this chat نمایان شده است.
    آموزش حذف خودکار پیام های تلگرام 1
  2. حالا می‌توانید مدت زمان دلخواه خود را انتخاب کنید. 24 ساعت یا 7 روز! سپس روی دکمه Enable Auto-Delete کلیک کنید. با این‌کار تنظیمات فعال شده و پیام‌های جدید بعد از مدت زمانی که از پیش تعیین کرده‌اید، به صورت کاملاً خودکار پاک خواهند شد. شما می‌توانید با کلیک کردن روی پیام دلخواهتان از مدت زمان باقی‌مانده برای حذف آن مطلع شوید.

آموزش حذف خودکار پیام های تلگرام 2

حذف خودکار پیام‌‌ها در چت‌های گروهی تلگرام

قبل از هر چیزی باید بدانید که آپشن حذف خودکار پیام تنها محدود به ادمین‌های گروه تلگرامی است و اگر شما عضو عادی یک گروه هستید باید به ادمین گروهی که در آن هستید پیام داده و از او تقاضا کنید تا تنظیمات مورد نظر را روی گروه اعمال کند.

  1. اگر شما ادمین گروه هستید، چت گروه تلگرامی خود را باز کرده و سپس روی گزینه Clear history کلیک کنید. حالا از این قسمت می‌توانید مدت زمان پاک شدن اتوماتیک چت‌ها را در قسمت Auto-delete messages in this chat تنظیم کنید؛ درست همانند تنظیمات چت‌های شخصی این ویژگی را می‌توانید روی 24 ساعت یا 7 روز قرار دهید.
    آموزش حذف خودکار پیام های تلگرام 3
  2. بعد از انجام مرحله قبل، هر پیام جدیدی که در گروه فرستاده شود، به صورت خودکار راس زمان انتخاب شده منقضی خواهد شد. توجه داشته باشید که افراد گروه قادر به مشاهده زمان باقی‌مانده تا حذف پیام‌ها نخواهند بود و تنها ادمین می‌تواند زمان باقی‌مانده تا حذف پیام برای همه‌ افراد گروه را ببیند.

آموزش حذف خودکار پیام های تلگرام 4

استفاده از ویژگی حذف خودکار پیام‌ها روی اپلیکیشن تلگرام

با استفاده از روش‌هایی که در بالا توضیح دادیم به راحتی می‌توانید از ویژگی حذف خودکار پیام تلگرام استفاده کنید. همان‌طور که قبل‌تر هم گفتیم باید حتما به خاطر داشته باشید که تایمر حذف پیام، درست از لحظه‌ای که پیام را ارسال می‌کنید شروع خواهد شد نه از زمان خوانده شدن پیغام توسط مخاطب. به نظر شما اضافه کردن این ویژگی جدید تلگرام برای حذف پیام‌ها تا چه اندازه مفید و کاربردی بوده است؟ اگر تا به حال از این قابلیت تلگرام استفاده کرده‌اید نظرات خود را با تیم دیجی رو به اشتراک بگذارید.

منبع Beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها