چگونه صفحه اصلی گوشی اندرویدی خود را افقی کنیم؟

اوایل امسال، گوگل تغییرات مهمی را در لانچر Google Now به وجود آورد که یکی از آن ها قابلیت افقی کردن صفحه اصلی گوشی بود.

قطعاً بسیاری از اپلیکیشن های اندروید به صورت پیش فرض هم در حالت عمودی هم افقی استفاده میشوند اما شرایط در صفحه اصلی گوشی فرق میکند و صفحه اصلی همواره در حالت عمودی باقی میماند. اما چگونه میتوان صفحه اصلی را به حالت افقی در آورد؟

در ابتدا، گوشی شما باید از Google Now به عنوان لانچر پیش فرض استفاده کند. دستگاه های نکسوس به صورت پیش فرض از آن استفاده میکنند اما اگر گوشی اندروید متفاوتی داشته باشید میتوانید Google Now را از گوگل پلی یا فروشگاه‌های مشابه دریافت کرده و پس از دریافت،آن را به لانچر پیش فرض خود تبدیل کنید.

روی هر نقطه ای از صفحه اصلی در لانچر Google Now برای چند ثانیه لمس کنید تا گزینه تنظیمات نمایان شود، سپس دکمه تنظیمات که در پایین سمت راست قرار دارد را لمس نمایید. در منوی تنظیمات در انتهای لیست شما نوار تغییر وضعیت اجازه چرخش یا “Allow rotation” را می‌بینید و در صورتیکه میخواهید حالت افقی در صفحه اصلی برای شما فعال شود باید این وضعیت را انتخاب کنید. زمانیکه این گزینه فعال شود، هنگامی که صفحه خانگی و اصلی گوشی خود را به سمت چپ یا راست بگردانید به صورت خودکار چرخش پیدا خواهد کرد. هر زمان که خواستید این گزینه را غیر فعال کنید کافی ست به منوی تنظیمات برگردید و تنظیمات را غیر فعال کنید.

متاسفانه قابلیت چرخش خودکار Google Now تنها در گوشی هایی که از اندروید مارشمالو 6 یا بالاتر استفاده میکنند وجود دارد و افرادی که از اندروید قدیمی تر استفاده میکنند قادر به استفاده از این ویژگی نیستند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد