خلاقیت کده؛ روشن کردن کبریت با استفاده از کش!

اگر از خوانندگان ثابت دیجی رو باشید حتماً اطلاع دارید که ساعت 19 روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته، بخشی ویژه با نام خلاقیت کده را خدمت شما عزیزان ارائه می‌کنیم. این بخش که به منظور معرفی ایده‌های نو و کارهای خلاقانه تهیه شده است، در همین مدت اندک توانسته طرفداران زیادی به دست آورد و ما نیز از این بابت بسیار خوشحالیم. اما موضوعی که برای امروز در نظر گرفته‌ایم، تاحدودی حالت فان و سرگرم کننده دارد و می‌خواهیم روشی جالب برای روشن کردن کبریت را معرفی کنیم.

در قدیم روشن کردن آتش به سادگی امروز نبود و از روش‌های بسیار طاقت فرسایی برای این کار استفاده می‌کردند. به عنوان مثال حتماً در برخی فیلم‌ها دیده‌اید که یک چوب نوک تیز را روی یک صفحه پهن میچرخانند و پهلوی آن ماده خشکی مانند علف خشک و یا تکه چوب‌های پوسیده قرار می‌دادند و آن‌ را آنقدر میچرخانند تا گرمای حاصله باعث آتش گرفتن ماده مزبور می‌شد. حتی در بعضی قبایل نیمه متمدن کنونی نیز با استفاده از سنگ آتش‌زنه و آهن آتش روشن می‌کنند.

کبریتخوشبختانه امروزه ما می‌توانیم به راحتی و با استفاده از یک کبریت که با کمترین قیمت قابل تهیه است، اقدام به روشن کردن آتش نماییم. بنابراین با مشکلی در این زمینه روبرو نیستیم. اما نبود مشکل باعث خاموش شدن شعله خلاقیت انسان‌های خلاق نمی‌شود و حتی برای سرگرمی هم که شده دوست دارند راه‌های نو را امتحان کنند. خوب با این مقدمه نسبتاً طولانی به سراغ موضوع امروز رفته و روشی نو و غیر متعارف را برای روشن کردن کبریت خدمتتان معرفی می‌کنیم. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

هشدار: کبریت وسیله مناسبی برای بازی کردن و یا شوخی نیست، بنابراین در استفاده از آن باید نهایت احتیاط را به خرج دهید.

روشن کردن کبریت با استفاده از کش!

همان طور که از عنوان مطلب امروز کاملاً مشخص است، لوازم خاصی نیاز نداریم و تنها دو عدد چوب کبریت و یک کش کوچک لاستیکی برای خلاقیت کده امروز کافی است.

روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 1)روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 2)کش را مانند تصویر در دست خود گرفته و در یک طرف آن حلقه‌ای درست کنید.

روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 3)روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 4)روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 5)نوک یکی از چوب کبریت‌ها را از حلقه رد کرده و کش را دور آن کاملاً محکم کنید.

روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 6)روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 7)روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 8)روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 9)روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 10)نوک چوب کبریت دوم را از کش رد کرده و آن را به صورت عمودی در دست دیگر خود نگه دارید.

روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 11)روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 12)کار تمام شد و کافیست تا مانند یک تیر و کمان، چوب کبریت اول را کشیده و به سمت نوک چوب کبریت دوم شلیک کنید. مشاهده خواهید کرد که با اصابت آن‌ها، چوب کبریت دوم آتش گرفته و آماده استفاده خواهد بود.

روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 13)روشن کردن کبریت با استفاده از کش (تصویر 14)خلاقیت کده امروز هم به پایان رسید و امیدواریم توانسته باشد نظر شما را جلب نماید. حتماً نظرات خود را در مورد این بخش با ما در دیجی رو در میان بگذارید.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 منتشر می‌شود

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
2 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
محمد علی عسکری
3 سال قبل

عالی بود

ممنووونم

mim.sin
3 سال قبل

چه باحاله قسمت خلاقیت کده
تنکس..