چگونه پسورد وای فای ذخیره شده در گوشی هوشمند اندرویدی خود را ببینیم؟

سؤال: دوستی دارم که رمز وای فای خود را به یاد نمی‌آورد و آن را جایی هم ننوشته است. من این رمز را بر روی گوشی هوشمند اندرویدی خود ذخیره دارم (سامسونگ گلکسی اس 2)، اما هنگامی که می‌خواهم آن را چک کنم، به جای متن ساده‌ی پسورد، تنها این را می‌بینم: ***************. آیا راهی برای دیدن کاراکترهای الفبایی واقعی رمز عبور وای فای دوستم وجود دارد تا بتوانم به او برای بازیابی رمز عبورش کمک کنم؟

اگر گوشی هوشمند خود را روت کرده‌اید – یا این که تصمیم دارید اسمارت فون‌تان را روت نمایید -، می‌توانید از برنامه‌های مدیریت فایلی چون آسترو (ASTRO) یا روت بروزر (Root Browser) برای این منظور استفاده کنید:

از برنامه‌ی مدیریت فایل خود برای تعیین محل قرار گیری پوشه‌های data / misc / file استفاده کنید، سپس دنبال فایل wpa_supplicant.conf بگردید (اگر شبکه‌ی ارتباطی مد نظر شما با استفاده از WEP به جای WPA امن شده باشد، فایل مذکور wep_supplicant.conf خواهد بود).

سپس، فایل با پسوند .conf را با استفاده از یک برنامه‌ی ویرایشگر متن، که احتمالاً در خود برنامه‌ی مدیریت فایل‌تان وجود خواهد داشت، باز کنید (اگر این چنین نبود، به گوگل پلی استور مراجعه نمایید و برنامه‌ی ویرایشگر متنی را دانلود نمایید). حالا شما قادر خواهید بود تا پسورد مورد نظرتان را در این متن ساده بخوانید.

اگر این روش کارساز نبود، یا این که گوشی هوشمندتان روت نیست و تصمیمی هم مبنی بر روت کردن آن ندارید، به راحتی می‌توانید پسورد را ریسیت کنید (توجه داشته باشید که روت کردن یک اسمارت فون باعث از بین رفتن گارانتی آن می‌شود). اگر به روتر دسترسی ندارید، می‌توانید از برنامه‌ای مثل WifiAnywhere کمک بگیرید. به علاوه، این برنامه هنگامی که در تلاش برای اتصال به وای فای یک محل نا آشنا هستید، بسیار کاربردی خواهد بود. WifiAnywhere به شما اجازه می‌دهد تا در روترهای متصل به شبکه وارد شوید و حتی برخی از روترها این قابلیت را به عنوان گزینه‌ای استاندارد دارند که می‌تواند بسیار مفید باشد.

روش دیگر این است که اگر شما به شبکه‌ی وای فای دوست خود متصل هستید، می‌توانید به صفحه‌ی راه اندازی روتر او مراجعه کنید و پایین قسمت امنیت وای فای، پسورد را چک کنید. اگر هیچ کدام از این روش‌های کارساز نبودند، با پشتیبانی ارائه دهنده‌ی سرویس خود تماس بگیرید تا آن‌ها به کمکتان بیایند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع PCWorld
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar