پیام‌های iMessage را مخفیانه بخوانید؛ مدیریت رسید‌های خواندن در آی او اس 10

یکی از بخش‌هایی که در سیستم عامل آی او اس 10 بهبودهای زیادی داشته است، اپلیکیشن ارسال و دریافت پیام اختصاصی اپل با نام iMessage می‌باشد. اموجی‌های بزرگ‌تر و افکت‌ها و استیکرهای متنوع افزوده شده به این اپلیکیشن باعث می‌شود تا بتوانید احساسات خود را بهتر در پیام‌ها بیان کرده و مکاتبات خود را جذاب‌تر و تعاملی‌تر کنید.

سیستم عامل همراه جدید اپل این امکان را نیز مهیا کرده که بتوان برای هر یک از مخاطبین، قابلیت ارسال  رسیدهای خواندن (Read Receipts) را به صورت جداگانه فعال و غیرفعال کرد. بدین ترتیب می‌توانید مشخص کنید که دقیقاً چه کسانی باید از خوانده شدن پیامشان توسط شما مطلع شوند و چه کسانی نه. در نسخه‌های قدیمی‌تر آی او اس، این قابلیت وجود داشت اما فعال کردن و غیرفعال کردن آن برای کل مخاطبان به صورت یکجا انجام می‌شد و هیچ انتخاب دیگری وجود نداشت.

اپلیکیشن iMessageپس اگر شما هم از کاربران آی او اس 10 هستید و می‌خواهید خودتان مشخص کنید که کدامیک از مخاطبین باید رسید خواندن پیامشان را دریافت کنند، با ما همراه باشید تا روش این کار را با هم مرور کنیم.

دقت داشته باشید که رسیدهای خواندن تنها در اپلیکیشن iMessage قابل استفاده بوده و آی او اس از این قابلیت در بخش ارسال و دریافت پیامک (SMS) پشتیبانی نمی‌کند.

فعال کردن رسید خواندن برای برخی مخاطبین در اپلیکیشن پیام‌های آی او اس 10

گام اول: اپلیکیشن iMessage را اجرا کنید.

گام دوم: بر روی مکالمه‌ای که با مخاطب مورد نظر خود داشته‌اید لمس کنید.

گام سوم: حال بر روی دکمه i که در گوشه بالای سمت راست صفحه قرار دارد لمس کنید.

فعال کردن رسیدهای خواندن در آی او اس 10گام چهارم: اگر می‌خواهید قابلیت ارسال رسید خواندن را برای این مخاطب فعال نمایید، کافیست تا کلید Send Read Receipts را به حالت فعال در آورید. در غیر این صورت آن را خاموش کنید.

فعال کردن رسیدهای خواندنگام پنجم: بر روی دکمه Done در گوشه بالای سمت راست صفحه لمس کنید تا تنظیمات اعمال شده ذخیره شوند.

فعال کردن رسید خواندن برای همه مخاطبین iMessage

گام اول: ابتدا اپلیکیشن تنظیمات (Settings) را باز کرده و سپس وارد بخش پیام‌ها (Messages) شوید.

گام دوم: با روشن کردن کلید Send Read Receipts و تغییر وضعیت آن به رنگ سبز، رسید خواندن را برای تمامی مخاطبین فعال خواهید کرد و با خاموش کردن آن نیز هیچیک از مخاطبان قادر به دریافت این رسید نخواهند بود. پس از غیر فعال کردن این قابلیت می‌توانید مطابق روشی که در بالا توضیح دادیم، آن را برای مخاطبین مورد نظر خود به صورت جداگانه فعال کنید.

در انتها به یاد داشته باشید که با غیرفعال کردن ارسال رسید خواندن برای یک مخاطب، شما نیز نمی‌توانید رسید خواندن پیام‌های ارسالی خود به آن شخص را مشاهده نمایید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع iphonehacks
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها