هواوی: خط تولید هیچ یک از گوشی‌های ما فروشی نیست!

اواسط ماه اکتبر بود که رویترز گزارش داد هواوی در حال مذاکره برای فروش برند آنر است. در آن زمان این موضوع توسط شرکت چینی تکذیب شد، اما در نهایت مشخص گردید که گزارش مذکور صحت داشته است. اکنون نیز همین خبرگزاری گفته که هواوی قصد دارد خط تولید گوشی‌های پرچمدار سری P و Mate خود را فروش برساند!

در پاسخ به گزارش اخیر رویترز، مقامات هواوی بیانیه‌ای را در رسانه‌های چینی منتشر کرده‌اند با این مضمون که این شرکت قصد ندارد هیچ یک از بخش‌های تولید گوشی خود را به فروش برساند و همچنان به مدل‌های پرچمدار و گران قیمت ادامه خواهد داد.

پرچمدارهای هواوی

با اینکه مدیران هواوی با قاطعیت در مورد ادامه تولید گوشی‌های پرچمدار خود حرف می‌زنند، اما به جزئیات کاری خود در شرایط فعلی اشاره‌ای نکرده‌اند. در حال حاضر، این شرکت هیچ منبعی برای تهیه تراشه‌های مورد نیاز گوشی‌های پرچمدار ندارد. در واقع، این شرکت چینی حق استفاده از تکنولوژی و قطعات TSMC را در خط تولید HiSilicon ندارد و کوالکام و مدیاتک هم به واسطه تحریم‌های آمریکا مجاز به فروش تراشه به هواوی نیستند.

پس از روی کار آمدن دولت ترامپ در سال 2017، جنگ تجاری میان آمریکا و چین بسیار شدت گرفت و آتش این جنگ بیش از همه دامن هواوی را گرفت. این غول تولید گوشی که سودای تبدیل شدن به بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی جهان را داشت، پس از تحریم‌های آمریکا که یکی پس از دیگری وضع شدند، تا آستانه ورشکستگی پیش رفته و وضعیت نابسامانی دارد. جو بایدن هم که اخیراً کار خود را به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا آغاز کرده، هنوز موضع‌گیری صریحی در این باره نکرده و مشخص نیست که چه برنامه‌ای برای مواجهه با شرکت‌های چینی از جمله هواوی خواهد داشت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.